Haber Detayı
04 Mayıs 2017 - Perşembe 09:43
 
Güzel Sanatlar Fakültesinden karma sergi
Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanları desteğiyle hazırlanan karma serginin açılışı yapıldı.
EĞİTİM Haberi
Güzel Sanatlar Fakültesinden karma sergi

Güzel Sanatlar Fakültesi'ndeki sergi açılışına katılan Rektör Prof. Dr. Peyami Battal, sergiyi hazırlayan fakültenin önemli çalışmalara imza attığını ifade etti.
Fakültenin özellikle son dönemlerde üniversitenin ihtiyacı olan tüm logo tasarımlarını yaptığına dikkati çeken Battal, şunları kaydetti:
“Güzel Sanatlar Fakültemiz her alanda olduğu gibi resim, sinema, televizyon da dahil olmak üzere grafik alanında da kendilerini ispat etmiş oldular. Karma sergiyi gezdiğimizde de göreceğiz bunu. Çok iyi ve beğendiğimiz çalışmalar ortaya çıkıyor. Ben çalışmalarından dolayı kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”
Fotoğraf, resim, tekstil ve grafik eserlerinin yer aldığı ve bir hafta açık kalacak serginin açılışına, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Hasan Çiçek, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

 

BİLİMSEL ECZACILIK HAFTASI
Bu arada, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Eczacılık Fakültesinde de, "14 Mayıs Bilimsel Eczacılık Haftası" kapsamında bir program düzenlendi.
Eczacılık Fakültesi Nihat Bayşu Konferans Salonunda düzenlenen programda konuşan Rektör Prof. Dr. Peyami Battal, son dönemlerde eczacılık alanında yaşanan gelişmelere değindi.
Özellikle fakültedeki öğretim elemanlarının başarılı çalışmalara imza attığına dikkati çeken Battal, bu başarılı çalışmaları yürütenlerin laboratuarlarda direkt uygulamaya geçmek istediğini söyledi.
Eczacılık alanında en büyük problemlerin başında kiralanan kanallar ve internet ortamında ilaç adı altında satılan ürünler olduğunu anımsatan Battal, şöyle konuştu: “Şu anda eczanelerden daha çok televizyon kanallarında satılan ne olduğu belirsiz otlar, ot üzerinden elde edilen ve ilaç diye tanıtılan ürünler çok daha fazla rağbet görüyor. Ben herkesi o kategoriye koymuyorum. Hakikaten o alanda yetkin olan uzmanları ayırıyorum. Ama alanın uzmanı olmayanlar, insanların duygularını istismar ediyor. Bildiğimiz bazı insanlar var. Oralardan aldıklarını kullandıklarında yan etkileriyle daha da hasta hale geliyor. Dolayısıyla bunların bir şekilde önlemini almak için üzerinde durulmasının faydalı olacağını düşünüyorum.”
Türk Eczacılar Birliği Genel Sekreteri Arman Üney ise, eczacılık alanında yaşanan problemler ve eczacılığın geleceğiyle ilgili konuşma yaptı.
Program, söyleşiye katılan öğrencilerin sorularının cevaplanmasıyla son buldu. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Güzel, Sanatlar, Fakültesinden, karma, sergi,
Haber Yazılımı