Haber Detayı
14 Ağustos 2020 - Cuma 12:00
 
Hacıbekir Caddesinde yenileme çalışmaları
Van'da Büyükşehir Belediyesi tarafından kenttin ana arterlerinde başlatılan değişim-dönüşüm çalışmaları kapsamında Hacıbekir Caddesi yenileniyor.
GÜNDEM Haberi
Hacıbekir Caddesinde  yenileme çalışmaları

Kent estetiğine uygun olarak yapılan yol yenileme çalışmalarında yeşil alan ve peyzaj çalışmaları da gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda kısa bir süre önce başlayan Soydan-Sebze Hali kavşakları arasındaki 2,5 kilometrelik Prestij Cadde çalışmasında peyzaj, alt yapı, yol, kaldırım ve aydınlatma çalışmaları gerçekleştiriliyor. 

 

"FİRMAYA CEZAİ İŞLEM UYGULANDI"

 

Yapılan çalışmaların kentin çevre dokusuna uygun bir şekilde yürütüldüğü belirtilirken, daha önce kaldırımlara plansız bir şekilde dikilen ve çalışma ile birlikte elektrik trafosunun dibinde ve yol ortasında kalan 3 adet ağacın yüklenici firma tarafından kontrolsüz bir şekilde söküm aparatı olamadan söküldüğü aktarıldı. Uygulama sonrası firma hakkında idari soruşturma başlatılıp cezai işlem uygulandığı kaydedildi. Sökülen ağaçların ise Edremit İlçesindeki kent ormanında değerlendirilmek üzere Park ve Bahçeler Daire Başkanlığına teslim edildiği bildirildi.

 

"YILDA 21 BİN AĞAÇ DİKİYORUZ"

 

Van Atıksu Arıtma Tesisi ile Katı atık Entegre Tesisi gibi çevreci projelere imza atılddığını açıklayan Van Büyükşehir Belediyesi, çevre duyarlılığını arttırarak yeni projelerine devam edildiğini de vurguladı. 
Bu kapsamda son bir yılda bölgenin iklim koşullarına uygun olarak kentin yeşil alanlarına çeşitli türlerde yaklaşık 21 bin ağaç dikiminin gerçekleştirildiği ifade edildi.
 / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Hacıbekir, Caddesinde, , yenileme, çalışmaları,
Haber Yazılımı