Haber Detayı
08 Temmuz 2020 - Çarşamba 12:24
 
Haşerelere karşı ilaçlama çalışması
İpekyolu Belediyesi, halk sağlığını tehdit eden kent zararlılarına karşı kırsal ve merkez mahallelerde ilaçlama çalışması yapıyor.
YAŞAM Haberi
Haşerelere karşı ilaçlama çalışması

İpekyolu Belediyesi ‘Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin,  'kent zararlıları' olarak tanımlanan, insan sağlığını tehdit eden başta sivrisinekler olmak üzere karasinek, fare, pire, kene ve hamamböceği gibi haşerelerle mücadeleye aralıksız devam ettiği bildirildi. Çalışmalarda ‘Mist Blower’ ilaçlama makinalarıyla Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış ilaçların kullanıldığı aktarıldı.

 

Bu çalışmalar kapsamında daha önce ilçeye bağlı Yalınağaç, Erçek gibi kırsal alanlarda ilaçlama yapan ekiplerin bu kez de merkeze bağlı Van Gölü kıyısına yakın, bataklık ve sazlıkların bulunduğu Yalı Mahallesi’nde sivrisineklerin imhası için, cadde ve sokakların daha temiz görünmesi için ilaçlama, dezenfekte ve temizlik çalışması yaptığı kaydedildi.

 

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada çalışmalara yaz ayı boyunca devam edileceği bildirdi. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Haşerelere, karşı, ilaçlama, çalışması,
Haber Yazılımı