Haber Detayı
21 Nisan 2017 - Cuma 09:40
 
Haskanlı: 146 adet projemiz var
İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Salih Haskanlı, 2017 yılında yatırım programına alınan ve bakanlığa sunulan yatırımlara ilişkin bilgiler aktardı.
EĞİTİM Haberi
Haskanlı: 146 adet projemiz var

İl yatırım programı ve devlet yatırım programı kapsamında geçen yıldan devredilen ve bu yıl bakanlığa teklif edilen projeler ile beraber bu sayının 146 adet proje olduğunu belirten Haskanlı, “146 projemizden 41 projemizin yapımı devam etmektedir. 15 projemiz ise ihale aşamasındadır. Geriye kalan 90 projemizin 80 tanesi bu yıl bakanlığa teklif edilen projelerdir. Geçtiğimiz yıl başlattığımız 10 projemizin ise arsa sıkıntıları büyük oranda giderilmiş durumda. Bunların da en kısa sürede ihalesi yapılacaktır. İlimizin ihtiyaçları doğrultusunda tespit edilerek planlanan 80 projemiz ise bakanlık tarafından onaylandıktan sonra ihale öncesi işlemlerine başlanacaktır” dedi.
Toplam proje dağıtımın 491 Milyon 662 Bin 413 TL olduğunu belirten Haskanlı, geçtiğimiz yılın harcamasının 25 Milyon TL olduğunu, bu yılın harcamalarının ise 134 Milyon TL olduğunu ifade etti.
Eğitim yatırımları konusunda, arsa, imar ve ruhsat konularında özellikle belediyelerden katkı beklediklerini belirten Haskanlı, mera alanlarının eğitime tahsisi konusunda ise Tarım İl Müdürlüğü’nün desteklerini beklediklerini sözlerine ekledi.
 / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Haskanlı:, 146, adet, projemiz, var,
Haber Yazılımı