Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 18:27
 
Hastalar, helikopterle sağlık merkezlerine ulaştırıldı
Van’da yoğun bir şekilde yağan ve hayatı olumsuz yönde etkileyen kar yağışı sonrası yolları kapanan ilçe ve mahallerde hastalanan vatandaşlar Jandarma Genel Komutanlığına ait helikopterlerle sağlık merkezlerine ulaştırıldı.
GÜNDEM Haberi
Hastalar, helikopterle sağlık merkezlerine ulaştırıldı

Son yılların en çetin kışının yaşandığı ve kar kalınlığının yaklaşık 1 metreyi bulduğu Van’da birçok yerleşim yerinin yolu kar ve çığ nedeniyle ulaşıma kapandı.Yolu kapanan yerleşim yerlerinde rahatsızlanan vatandaşlar, kara yoluyla sağlık merkezlerine ulaştırılamayınca devreye Mehmetçik girdi.
Çatak İlçemizde kalp krizi şüphesi bulunan iki (2) vatandaş ve hamile olan bir (1) bayanın rahatsızlanması üzerine yakınları yardım istedi. Van’a karayolu ile ulaşım sağlanamayınca Jandarma Genel Komutanlığına ait helikopter Çatak’a sevk edildi. İlçe Jandarma Komutanlığından alınan hastalar, Van Sağlık Bilimleri Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine nakledildi.
Çatak İlçesi Büyükağaç Mahallesinde diyaliz hastası bir (1) vatandaş da Büyükağaç Jandarma Karakolundan helikopterle alınarak İlçe Jandarma Komutanlığına, oradan da Çatak Devlet Hastanesine sevk edildi.
Yine Çatak İlçesi Korolu Mahallesinde diyaliz hastası bir (1) vatandaş, Korolu Mahallesinden alınarak İlçe Jandarma Komutanlığına, oradan da Çatak Devlet Hastanesine ulaştırıldı.
Saray İlçesi Turan Mahallesinde üç (3) çocuk ile Başkale İlçe merkezinden bir (1) çocuk ve bir (1) hamile bayan, karayolundan Van’a ulaşım sağlanamayınca Jandarma Genel Komutanlığına ait helikopterle ilk olarak Van Jandarma Filo Komutanlığına, oradan da Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Hastalar,, helikopterle, sağlık, merkezlerine, ulaştırıldı,
Haber Yazılımı