Haber Detayı
30 Aralık 2019 - Pazartesi 14:57
 
Hastane çalışanlarına eğitim verildi
Van İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen Neonatal Resusitasyon Programı (NRP) eğitimine katılan SBÜ.Van Eğitim Araştırma Hastanesi çalışanlarına sertifikaları verildi.
SAĞLIK Haberi
Hastane çalışanlarına eğitim verildi

İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ÇEKÜS Birimi  tarafından düzenlenen Neonatal Resusitasyon Programı (NRP) eğitimine katılan SBÜ. Van Eğitim Araştırma Hastanesi çalışanlarına sertifikaları verildi.
Eğitim, SBÜ. Van Eğitim Araştırma Hastanesi eğitim salonunda gerçekleşti. Eğitime, 9 doktor, 20 ebe, 17 hemşire ve 1 acil tıp teknisyeni katıldı.
Katılımcılara, "Yenidoğan Canlandırma Ve Yenidoğana Doğru Etkili Yaklaşım" konularında Prof Dr. Oğuz Tuncer ve Prof Dr. Ercan Kırımi  tarafından eğitimler verildi.  
Konu hakkında Van İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; "Sağlık Bakanlığımız himayelerinde bebeklerdeki asfiksiye bağlı ölümlerin ve doku bozukluklarının önlenmesi amacıyla 1998 yılından bu yana Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) yürütülmektedir. Doğum eylemine müdahale eden personeli hedefleyen bu program, ülkemizde doğumda gelişebilecek yeni doğan ölümlerini ve oksijensizliğin yol açacağı doku bozukluklarını en aza indirme konusunda önemli yer tutmaktadır. Program kapsamında yurt çapında doğum salonunda çalışan ve yenidoğana yönelik girişimde bulunan tüm sağlık çalışanlarının standart bir canlandırma uygulayabilmesi ve gerekli bilgi ve becerilerle donatılması amacıyla Yenidoğan Canlandırma Eğitimleri gerçekleştirilmektedir." denildi.
Üç gün süren Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) eğitimine katılan katılımcılara sertifikalarının verilmesinin ardından program son buldu.  / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Hastane, çalışanlarına, eğitim, verildi,
Haber Yazılımı