Haber Detayı
19 Eylül 2017 - Salı 09:18
 
HDP’den miting açıklaması
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van İl Örgütü tarafından yapılan açıklamada, 20 Eylül günü “Vicdan ve Adalet” adı altında bir miting düzenleneceği belirtildi.
SİYASET Haberi
HDP’den miting açıklaması

HDP Van il binasında dün bir basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısına, HDP Van İl Eş Başkanı Gülistan Orhan, HDP Van Milletvekilleri Lezgin Botan, Adem Geveri ve Bedia Özgökçe Ertan katıldı.
Basın toplantısında konuşan HDP Van İl Eş Başkanı Gülistan Orhan, Van’da bir miting düzenleyeceklerini belirterek, “20 Eylül 2017 tarihinde saat 15.00’da, Musa Anter Parkı’nda ‘Vicdan ve Adalet’ mitingi düzenleyeceğiz. Mitinge sayın Osman Baydemir, kadın sözcümüz Besime Konca, sanatçılar Ferhat Tunç ve Koma Rojarya katılacaktır. Adalet ve Vicdan nöbetinin devamı olan barış mitingimize tüm halkımızı davet ediyoruz” dedi. 
Daha sonra konuşan HDP Van Milletvekili Lezgin Botan da, mitinge katılım çağrısı yaparak şöyle dedi:
“Teknik ve yasal tüm hazırlıklar tamamlandı. İzin sorunumuz yok. Mitingimiz konusunda herhangi bir sıkıntı yoktur. İstanbul, İzmir, Diyarbakır ve Van’da ‘Vicdan ve Adalet’ nöbetleri düzenlemiştik, şimdi de aynı sloganla miting yapıyoruz. İstanbul ve Diyarbakır'da yaptık, şimdi Van’da yapıyoruz. OHAL ve KHK’lara karşı halkımızı aydınlatmak istiyoruz. İşsizlik had safhada, eğitimde laik ve demokratik nüveler giderek yok ediliyor. Açığa almalar ve tutuklamalar almış başını gidiyor. Ankara’da cenazenin gömülme hakkına bile tahammül gösterilmedi. İşte tüm bunları halkımıza anlatmak için miting düzenliyoruz.”Haber: Adil HARMANCI

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: HDP’den, miting, açıklaması,
Haber Yazılımı