Haber Detayı
19 Mayıs 2017 - Cuma 09:56
 
HDP'li kadınlardan basın açıklaması
HDP'li kadınlar, basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasını okuyan HDP Van İl Eş Başkanı Gülistan Orhan, “Kadınlar olarak ortaya güçlü bir irade koyarak, toplumsal muhalefetin önünü açtık.” dedi.
SİYASET Haberi
HDP'li kadınlardan basın açıklaması

Orhan açıklamasının devamında; “Çığ gibi yağan kötülüklerle en küçük hücrelerine kadar dumura uğratılmaya çalışılan özgürlükçü, eşitlikçi, toplumsal dinamiklerin önünü açtık. Direnmenin, itirazın ve sokağın gücünü bir kez daha hatırlattık. Bizi yok sayanlara, dosta düşmana biz varız, buradayız, göz ardı edemeyeceğiniz bir güç ve iradeyiz. Toplumda ve yaşamda söz sahibiyiz, bize rağmen karar alamaz, siyaset yapamazsınız dedik.”şeklinde konuştu.
Orhan, “HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve kadın vekiller başta olmak üzere bir kadın partisi olan HDP’ye, yerel yönetimlere, belediye eş başkanlarına, kadın kurumlarına yönelik tasfiye hamleleri oldu. Eş Genel Başkanımız Figen Yüksekdağ, HDP’ye ve kadın politikasına verdiği emekle, dik duruşuyla, bulunduğu her alanda erkek egemenliğine karşı verdiği mücadele, çevresine yaydığı coşku ve cesaretle, Rojava kadın devrimine hiç ikirciksiz verdiği destekle hepimizin dostu ve yoldaşı olmuştur. Türkiyeli bir devrimci, sosyalist kadın olarak verdiği emekle Türkiyeli ve Kürdistanlı kadınlar arasındaki bağları güçlendirmiştir. Mücadelemizin ortak değeridir.” ifadelerini kullandı.
HDP Van İl Eş Başkanı Orhan açıklamasını şu sözlerle tamamladı; “Nursel Aydoğan’ın vekilliğini, Figen Yüksekdağ’ın vekilliğini, partimize üyeliğini düşürerek, Kadın Meclisi sözcümüz Besime Konca için yeniden tutuklama kararı çıkartarak, vekillerimizi il, ilçe ve belediye eş başkanlarımızı tutuklayarak onların emeğini, değerini yok edemez, onları mücadele alanlarından, belleğimizden silemezsiniz.” / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: HDP'li, kadınlardan, basın, açıklaması,
Haber Yazılımı