Haber Detayı
03 Aralık 2018 - Pazartesi 16:52
 
HDP ön seçimle aday belirleyecek!
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van İl Eş Başkanı Ümit Dede, parti olarak Belediye Başkan adayları ile Belediye Meclis üyeleri için ön seçim yapacaklarını söyledi.
SİYASET Haberi
HDP ön seçimle aday belirleyecek!

AK Parti ve MHP, 31 Mart 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimler için birçok ilde adaylarını belirlerken, hiçbir partinin henüz aday belirlemediği Van’da HDP, adaylarını ön seçim ile belirleyeceğini bildirdi. HDP Van İl binasında yapılan basın toplantısında konuşan HDP Van İl Eş Başkanı Ümit Dede; “Halkın doğrudan katılımı için belli bir örgütlülük düzeyi ve olgunluğun olması gerekiyor. Belediye eş başkanı ve meclis üyeliği konusunda halkımız en doğru kararı verecektir. Bunan inancımız tam.” dedi. 
Başvuruların sürdüğünü belirten Dede, “Bugüne kadar başvuru yapan halkımıza teşekkür ediyoruz. Adaylarımızla ilgili ön seçim yapacağız. Bunu halkımızla paylaşacağız. Partimiz yöneticileri, üyelerimiz, delegelerimiz, sandık kurulu temsilcileri, STK temsilcilerinden oluşan geniş katılımlı bir delegasyonla sandıklar kurularak başvuru yapmış aday adayları arasından halkın yapacağı tercih ile en fazla oyu alan kişi belediye eş başkanı adayı ve encümenlik adayı görevi alacaktır.” diye konuştu. 
Haber: Adil HARMANCI

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: HDP, ön, seçimle, aday, belirleyecek!,
Haber Yazılımı