Haber Detayı
17 Mayıs 2017 - Çarşamba 10:10
 
HÜDA Par'dan ziyaretler
HÜDA PAR Van İl Başkanlığı'ndan bir heyet, İpekyolu ilçesindeki esnafı ziyaret ederek sorun, sıkıntı ve taleplerini dinledi. Ayrıca HÜDA Par İl Yönetimi, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın'ı ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
HÜDA Par'dan ziyaretler

HÜDA PAR Van İl Başkanlığı'ndan oluşturulan bir heyet, İpekyolu ilçesinde yer alan Ulu Camii ve Ahmede Hani Parkı civarında bulunan esnafı ziyaret etti. Yapılan ziyaretlerde esnafa , HÜDA PAR Van İl Başkanlığınca hazırlanan, "Van'ın Ekonomik Sorunları ve Çözümü" kitapçığı da dağıtıldı.
Ziyaretler sonrası heyet adına açıklamada bulunan HÜDA PAR İl Başkan Yardımcısı Fevzi Doğan, esnaftan HÜDA PAR Van İl Başkanlığınca hazırlanan, "Van'ın Ekonomik Sorunları ve Çözümü" kitapçığına ilginin yoğun olduğunu söyledi.
Doğan, "HÜDA Par İpekyolu teşkilatı esnaf ziyaretleri kapsamında çarşı esnafını ziyaret ettik. HÜDA PAR İpekyolu teşkilatı olarak ziyaret ettiğimiz Ahmede Hani Parkı çevresindeki esnafa HÜDA PAR İl Başkanlığımızın rapor haline getirdiği 'Van'ın Ekonomik Sorunları ve Çözümü' kitapçığını dağıttık. Raporu inceleme fırsatı bulan esnaftan görüş ve önerilerini dinledik." dedi. 
Öte yandan ziyaretleri sırasında eski VASKİ hizmet binasının (Ek Hizmet Binası) altında yer alan iş yerleri esnafını da ziyaret ettiklerini söyleyen Doğan, buradaki esnafın sorunlarını paylaştı.
Doğan, "Eski VASKİ hizmet binasının atıl durumda ve çevreye tehlike saldığını müşahede ettik. Esnaf binaya çok ilginç bir şekilde üç ayrı raporun hazırlandığını söyledi. Az hasar, orta hasar ve yıkım olarak belirtildiğini, belediyenin ve yetkililerin de buna biran önce çözüm bulmasını istediler. Bu noktada eğer yıkılacaksa biran önce yıkılmasını, güçlendirme yapılacaksa tekrar faal hale getirilmesini söylediler.  Bizler de HÜDA PAR olarak, üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirdiğimizi il ve ilçe başkanlığımızın aylardır süren Van ekonomi sorunlarını raporlaştırıp oda, kurum ve kuruluşlarla paylaştığımızı ve bu ziyaretlerimizin devam edeceğini dile getirdik." ifadelerini kullandı. 

 

GENEL SEKRETER YALÇIN'A ZİYARET
Hüda Par Van İl Başkanı Av. Rasim Sayğın ve beraberindeki heyet, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın'ı ziyaret ederek Van ilinde yapmış oldukları çalışmalar neticesinde tespit ettikleri sorunları ve çözüm önerilerini sundu.

Hüda Par İl Başkanı Av. Rasim Sayğın; "Hüda Par olarak geçen ay Van sorunları ve çözüm önerilerimize yönelik kapsamlı bir rapor hazırlamış ve bu raporu kamuoyu ile paylaşmıştık. Söz konusu raporda tespit ettiğimiz sorunların bir kısmının Belediyeleri ilgilendirdiğini ve bu sorunların çözümü için de ilgili kurumlar da takipçi olduklarını belirtti. Bu sorunlar ve çözüm önerilerimizi kapsamlı bir şekilde raporda sunduk. Bunların çözülmesini talep ediyoruz. Amacımız sadece kurumları eleştirmek veya sorunu gösterip çözüm beklemek değildir. Biz bu raporumuzda hem sorunu ortaya koyduk ve hem de çözümü gösterdik. Vanımız için bir şeyler yapmak istiyoruz. Bu konuda yol gösterici, yapıcı ve olumlu tavrımızı sürdüreceğiz" dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Sekreter Mustafa Yalçın ise; "Çok değerli bir çalışma olmuş, şüphesiz ki bu sorunların çözümü noktasında elimizden geleni yapacağımız gibi söz konusu rapordan da istifade edeceğiz. Yapmış olduğunuz bu çalışma ve ziyaretinizden dolayı için çok teşekkür ederim" dedi.
Van sorunları ve rapor üzerinde yapılan değerlendirmelerden sonra heyet buradan ayrıldı. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: HÜDA, Par'dan, ziyaretler,
Haber Yazılımı