Haber Detayı
16 Kasım 2019 - Cumartesi 15:56
 
İhata duvarı yapıldı, tedirginlik bitti
Van’ın Edremit Belediyesi, kazalara davetiye çıkaran ve çevre duvarı bulunmayan Doğanlar İlkokulu’nun ihata duvarını inşa ederek, öğrencilerin tehlikelerden korunmalarını sağladı.
GÜNDEM Haberi
İhata duvarı yapıldı, tedirginlik bitti

Geçtiğimiz yıllarda inşa edilerek, bahçe duvarı yaptırılmayan Doğanlar İlkokulu öğrencilerinin yaşadığı sıkıntıyı Edremit Belediyesi çözüme kavuşturdu. Okulun yerleşim yerinin anayola sıfır olması ve çocukların zaman zaman toplarının yola kaçmasıyla birlikte kazaların meydana gelme olasılığı bir çok sorunu da beraberinde getiriyordu. Yaşanan sıkıntıdan muzdarip olan mahalle sakinleri ve okul yönetimi, durumu Edremit Belediyesi’ne ileterek, yardım talebinde bulundular. Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’ın talimat vermesiyle birlikte Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri harekete geçerek, okulun çevre duvarını baştan sonra inşa ederek, çocukların güven içerisinde olmalarını sağladı.

Ekiplerin hummalı bir şekilde çalışma yürüttüğü okul çevresinde fizibilite çalışmasının yapılmasının ardından ihata duvarı çekilerek, tamamlandı. İlçedeki tüm okulların her türlü sıkıntısına önemle yaklaşıldığını açıklayan Edremit Belediyesi, eğitim yuvalarının çevre duvarı yapımının yanı sıra temizlik malzemesi, inşaat malzemesi, çevre düzenlemesi, çeşitli tadilat ve tamirat işleri gibi her konuda da eğitime destekler sumayı sürdürdüğünü bildirdi.

 

“EĞİTİME BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”

Belediyenin imkanları dahilinde her soruna el uzatmaya çalıştıklarını vurgulayan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, “İlçemizdeki tüm okulların ihtiyaçlarının karşılanması için Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze gerekli bir bütçe verdik. Bunun haricinde de belediye olarak yine kendi imkanlarımızla özellikle aciliyet ve önem arz eden konulara el atmaya çalışıyoruz. Belediye olarak, eğitime önem veren ve insan odaklı bir hizmet anlayışıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu çocuklar hepimizin çocukları ve onların başlarına en ufak bir zararın gelmesine kesinlikle müsaade etmeyiz. Onların güven içerisinde olmaları, eğitimlerini korku içerisinde değil, tüm tehlikelerden uzak bir şekilde tamamlamaları bizlerin geleceği için de son derece önemlidir. İlçe sınırlarımız içerisinde bulunan ve böylesi bir sorunu çözmemiz için bize ulaştıran başta okul yönetimi, mahalle sakinleri ve belediye ekiplerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

TEŞEKKÜR ETTİLER

Yaklaşık 6 yıldır devam eden sorundan dertli olan mahalle sakinleri ve okul yönetimi Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’a teşekkür ederek, kendilerini büyük bir dertten kurtardıklarını belirtti. Yoldan geçen her araçta acaba çocuklarından birinin başına bir şey gelir mi korkusu ve endişesiyle durduklarını ifade eden mahalleli, çalışmayı; Başkan Say’ın insan hayatına vermiş olduğu önemin en büyük göstergesi olarak değerlendirdi. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri nezdinde Başkan Say’a teşekkür eden mahalle sakinleri ve okul yönetimi, çocuklarının artık güvende olduklarını, içlerinin rahat olduğunu dile getirdiler. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İhata, duvarı, yapıldı,, tedirginlik, bitti,
Haber Yazılımı