Haber Detayı
01 Mayıs 2017 - Pazartesi 09:28
 
İlhan: İşçilerin bayramı, emeklerinin karşılıklarını aldıkları gündür
Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, "1 Mayıs" nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.
GÜNDEM Haberi
İlhan: İşçilerin bayramı, emeklerinin karşılıklarını aldıkları gündür

Mesajında tüm işçilerin emek gününü kutladığını söyleyen İlhan, "İşçiler için gerçek bayram, emeklerinin karşılıklarını hakkıyla alabildikleri gün olacaktır" dedi. 
"Türkiye'de en fazla ihlal ve istismar edilen hakkın 'emek hakkı' olduğunu" söyleyen İlhan, taşeron işçiliğini buna örnek olarak gösterdi. "Hükümetin taşeron işçilere defalarca kadro sözü verdiği halde, herhangi bir şekilde kadro vermediği gibi taşeron işçilerin sorunlarına da herhangi bir çözüm üretmediğini" dile getiren İlhan, "Her 1 Mayıs öncesi patlak veren Taksim tartışmaları da, işçilerin gerçek sorunlarının konuşulmasını engellemek için oluşturulmuş sun-î bir gündemdir" dedi.
İlhan; "1 Mayıs; taşeron köleliğinin, alın terinin, işçi haklarının, sosyal güvenlik sisteminin konuşulması gereken bir günken maalesef her yıl olduğu gibi yine sadece Taksim konuşulacaktır. Siyasi ve ideolojik yaklaşımlarla 1 Mayıs Bayram'ı Taksim üzerinden gerilim ve kutuplaşma nedeni haline getirilmiştir. Çünkü başta iktidar olmak üzere işçiyi, taşeron köleliğini, asgari ücret sefaletini konuşmaya yüzü olmayanlar, bilinçli olarak Taksim tartışmasını körükleyerek gündem saptırıyorlar" ifadelerini kullandı.
İlhan, açıklamasını; "İşçinin alın terinin karşılığını aldığı, insanca çalışma koşullarının sağlandığı, kalkınmış ve müreffeh bir Türkiye temennisiyle, tüm işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs emek ve dayanışma gününü kutluyor, sağlıklı, mutlu bir hayat diliyorum” sözleriyle tamamladı. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İlhan:, İşçilerin, bayramı,, emeklerinin, karşılıklarını, aldıkları, gündür,
Haber Yazılımı