Haber Detayı
05 Mart 2018 - Pazartesi 08:36
 
İlhan: Kronikleşmiş sorunlara çözüm üretilsin
Saadet Partisi (SP) Van İl Başkanı Özay İlhan, düzenlediği basın toplantısında, "İlimizin kurtuluşunun 100. yıl dönümünde kronikleşmiş olan sorunlarımıza çözüm üretilmesini talep ediyoruz" dedi.
GÜNDEM Haberi
İlhan: Kronikleşmiş  sorunlara çözüm üretilsin

SP Van İl Başkanlığı binasında basın mensupları ile biraraya gelen İlhan, yaptığı açıklamada, "Çevreyolunun derhal yapılmasını, şehrin stadyum sorununun çözülmesini, sahil yolu konusunda biran evvel çalışma yapılmasını, katı atık bertaraf ve depolama tesisinin hiç zaman kaybetmeden yapılmasını, kent meydanının hiçbir kimseyi mağdur etmeden yapılmasını, otogar sorununun çözüme kavuşturulmasını, atık su arıtma tesisinin yapılmasını, Kuzey Van gölü demiryolu projesinin hayata geçirilmesini, Kapıköy sınır kapısından ithali ve ihracı serbest olan ürünlerin ticaretinin yapılmasını, tramvayın yapılması konusunda derhal adım atılmasını bekliyoruz" dedi.
İlhan son olarak, "Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak bu kentin sorunlarının takipçisi olacağımızı kamuoyuna bir kez daha ilan ediyor, bu vesileyle 825 yıl önce aramızdan ayrılan Kudüs Fatihi Selahaddini Eyyubi’yi rahmetle yad ediyoruz." ifadelerini kullandı. 

Haber: M.Selim KURT

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İlhan:, Kronikleşmiş, , sorunlara, çözüm, üretilsin,
Haber Yazılımı