Haber Detayı
07 Mayıs 2019 - Salı 14:24
 
İlk iftarı çadırda açtılar
Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Bedia Özgökçe Ertan ve Mustafa Avcı, kurulan iftar çadırında halkla birlikte iftarlarını açtı. Eşbaşkanlar, iftar sonrası Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan semaver ve cızbızcıların yanına giderek, belirlenen yerin dışında tezgah kurmamaları konusunda uyardı.
GÜNDEM Haberi
İlk iftarı çadırda açtılar

Van Büyükşehir Belediyesi ile İpekyolu Belediyesi’nin Kent Meydanı’nda kurduğu iftar çadırında, yaklaşık 3 bin kişinin bu yılın ilk iftarını açtığı belirtildi. Akşam ezanın okunmasına dakikalar kala Kur’an tilavetlerinin okunduğu çadıra Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Bedia Özgökçe Ertan ve Mustafa Avcı ile İpekyolu Belediye Eşbaşkanları Azim Yacan ve Şehsade Kurt da geldi. İftar yemeğinin bir bölümünü Eşbaşkanların kendisi dağıttı. Ezanın okunmasının ardından Eşbaşkanlar, halk ile birlikte iftarlarını açtı.

 

DENETİM YAPTILAR
İftar sonrası Eşbaşkanlar Özgökçe ve Avcı, Kent Meydanı’nda tezgah açan semavercilerin yanına giderek, halkla birlikte çay içip sohbet etti. Daha sonra Cumhuriyet ve Maraş caddelerini gezen Eşbaşkanlar, yer belirlenmesine rağmen cadde üzerinde tezgah açan semaver ve cızbızcıları uyardı. 
/ Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İlk, iftarı, çadırda, açtılar,
Haber Yazılımı