Haber Detayı
12 Şubat 2019 - Salı 16:13
 
İlk protokol imzası atıldı
Hayatın Renkleri Solmasın Derneği ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü arasında düzenlenen bir program ile ‘Madde Bağımlılığı İle Mücadele’ protokolü imzalandı.
GÜNDEM Haberi
İlk protokol imzası atıldı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü binasında gerçekleştirilen imza törenin Hayatın Renkleri Solmasın Derneği Başkanı Osman Turgut ile Gençlik Spor İl Müdürü Nevzat İnanç katıldı.

Buradaki programda konuşan Hayatın Renkleri Solmasın Derneği Başkanı Turgut, 2017 yılından itibaren Van’da madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında çalışmalar gerçekleştirdiklerini kaydederek; "34 kişiden oluşan gönüllü bir ekiple çalışmalarımızı genellikle okullarda, camilerde, Kur’an kurslarında ve gençlik merkezlerinde yürütüyoruz  Burada gençler için ne yapabiliriz, bu gençleri topluma nasıl kazandırabiliriz yönünde çalışmalar yapıyoruz. Bugün de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü kapılarını bize açtı. Çünkü bu mücadele sadece bir deneğin ya da bir kişinin tek başına yapabileceği bir çalışma değil. Amacımız kurumlar arası işbirliğini nasıl sağlayabiliriz, birlikte ne yapabiliriz, koordinasyonu nasıl etkili bir şekilde kullanabiliriz anlamındadır. Bizler, madde bağımlılığı ile mücadele anlamında en etkili silahımız spordur diyoruz ve bu anlamda ilk protokolümüzü Gençlik Hizmetleri  ve Spor İl Müdürlüğü ile yaptık. Ben bu anlamda Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Nevzat İnanç’a teşekkür ediyor, protokolün hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ise, madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında ellerinden geleni yapacaklarını ifade ederek, protokolün hayırlara vesile olması dileklerinde bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından protokol imzaları atıldı.
Haber: M. Selim Kurt

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İlk, protokol, imzası, atıldı,
Haber Yazılımı