Haber Detayı
12 Mayıs 2017 - Cuma 09:33
 
İnşaat Fuarı kapılarını açtı
Van’da, “8. Van İnşaat Mobilya ve Malzemeleri Fuarı”nın açılışı, Van Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
İnşaat Fuarı kapılarını açtı

Fuarın açılışına Van Milletvekili Beşir Atalay, Van OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Bozkurt, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, Asya Fuarcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler ve oda yöneticileri katıldı.
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından fuarla ilgili olarak bilgi veren Asya Fuarcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler, bu yılki hedeflerinin inşaat malzemelerini tanıtmak olduğunu söyledi.
Yerelde kalkınmaya önem verdiklerini ifade eden Güler, “Bu nedenle en çok Van’daki firmalarımızın katılımı oldu. 34 firma katıldı fuara, bunlardan 11 tanesi il dışından gerisi ise Van’dan” dedi.
Fuara bin ziyaretçi beklediklerini söyleyen Güler, “Bunlar dört gün boyunca aralıklarla gelecekler. Çünkü Ağrı, Hakkari, Muş ve Bitlis’te de bu yönde çalışmalarımız oldu. Oralardan da ziyaretçiler farklı günlerde gelecekler” diye konuştu. 
Van’da yapılan fuarlara da dikkat çeken Güler, şunları kaydetti:
“Van’da fuarlar belli bir noktaya geldi. Eylül ayında da turizm fuarımız olacak. Uluslar arası arenaya taşımak istiyoruz. Ekim ayının sonunda da ihraç ürünleri fuarımız olacak. En az üç fuarla yılı kapatmak istiyoruz. Bu arada bir şeyi daha belirtmek istiyorum. Biz burada bazı çalışmalar yapıyoruz, başarı da başarısızlık da bize aittir. Bizim üzerimizden başkalarının eleştirilmesini istemiyoruz, bir eleştiri varsa direkmen bize yapılsın.”

 

“İYİ BİR DÖNEME DENK GELDİ”
Fuarın zamanlamasının iyi olduğunu belirten Van OSB Başkanı Şemsettin Bozkurt da şunları söyledi:
“Fuara hem içte hem dışta üreticilerimiz katıldı. Üretici ile tüketicinin buluşturulması anlamında fuarlar önemlidir. Diğer yandan Van inşaat sektöründe büyük bir hareketlilik var. Fuarın böyle bir döneme denk gelmesi önemlidir. OSB olarak da fuara destek verdik. Düzenleyen firmaya çok teşekkür ediyoruz.”
Haber: Adil HARMANCI

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İnşaat, Fuarı, kapılarını, açtı,
Haber Yazılımı