Haber Detayı
22 Nisan 2019 - Pazartesi 16:48
 
İpekyolu Belediyesi, ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi
İpekyolu Belediyesi, 31 Mart seçimleri sonrası ilk meclis toplantısını gerçekleştirildi. Gerçekleşen yerel seçimlerden sonra düzenlenen ilk toplantıya Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Adalet ve Kalkınma Partisi'nden (Ak Parti) seçilen meclis üyeleri katıldı. Meclis, Belediye Başkanı Azim Yacan başkanlığında yapıldı.
GÜNDEM Haberi
İpekyolu Belediyesi, ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi

Belediye Meclis salonunda gerçekleşen toplantıda konuşan Başkan Yacan, yaptığı açılış konuşmasında, ilk meclis toplantısının demokratik bir geleceğe vesile olmasını diledi. 
Yacan, “Ne yazık ki eşit ve adil bir seçim sürecini yaşamadık. Ve devamında, 17 gün sonra mazbatamız verildi. Temennimiz oydu ki demokrasinin gereği ilk gün mazbatamızı alarak, halkımıza hizmete başlamaktı. Geçte olsa, beraber ilçemize hizmet sunmak için ilk meclis toplantısında bir araya gelmiş bulunmaktayız.  Umudumuz o dur ki bu toplantı yaşanan yetersizlikler, adaletsizlikler ve anti demokratik yaklaşımların son bulduğu, en temel hak olan seçme seçilme hakkının daha demokratik temelde oturduğu bir geleceğe umut olsun, vesile olsun. Ülkemizin barış ve demokrasiye ihtiyaç duyduğu bir süreçten geçiliyor. Ülkemizin toplumsal barışa ihtiyacı var. Ülkemizin demokrasiye ihtiyacı var, adalete ihtiyacı var, kalkınmaya ihtiyacı var. Dünya ülkeleri içinde daha onurlu, daha başı dik bir şekilde durabileceğimiz bir duruma ihtiyacı var. Umudumuz odur ki bu seçimler ve bundan sonra ortaya çıkan irade buna bir vesile olsun. Meclisimizi bu şekilde açıyoruz. Arkadaşlar tekrar hoş geldiniz, sefalar getirdiniz” ifadelerini kullandı.
Açılış konuşmasından sonra toplantının diğer gündem maddelerine geçildi. Toplantıda organ, ihtisas komisyonları, encümen atamaları yapıldı. Toplantıda ayrıca belediye bütçesinin ve kamunun zararına olabilecek işlem ve tasarrufların tespiti ve ilgili idari ve adli işlemlerin yapılması hususunda gerekli kararların ve Belediye Kanununun ilgili maddesi gereceği Belediye Başkan ve meclis üyelerinin huzur haklarının ödeneği hususunun görüşüldüğü bildirildi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İpekyolu, Belediyesi,, ilk, meclis, toplantısını, gerçekleştirdi,
Haber Yazılımı