Haber Detayı
21 Mayıs 2020 - Perşembe 18:54
 
İpekyolu Belediyesi'nden çiftçiye destek
İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nün çiftçilere desteği sürüyor. Destek çalışmaları kapsamında çiftçilere 300 dekarlık ekim için nohut tohumu ile 1000 dekarlık mısır tohumu desteği verildi.
EKONOMİ Haberi
İpekyolu Belediyesi'nden çiftçiye destek

Desteklerini bununla sınırlı tutmayan İpekyolu Belediyesi ekipman ve ziraat mühendislerinden oluşan teknik desteği de çiftçilere ulaştırdığını açıkladı. Belediyeden yapılan açıklamada, silajlık mısırın çiftçilere ulaştırılması ile hayvancılık besisinde de verimliliğin yaygınlaştırılmasının hedeflendiği bildirildi.

 

Mevcut tarıma ilave, alternatif tarım desteği çalışmalarına hız verildiğini açıklayn İpekyolu Belediyesi, tohum desteğinin yanı sıra, arpa, korunga, yonca ve buğday ekimi yapan çiftçilere de makine ve ekipman desteği verildiğine işaret etti. Belediyenin çiftçilere olan desteğinin ekim zamanıyla sınırlı tutulmayacağını belirten yetkililer, hasat zamanında da çiftçiye olan desteğin süreceğini belirttiler. Yapılan desteklerden dolayı memnuniyetlerini dile getiren çiftçiler ise İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan'a teşekkürlerini ilettiler. 
/ Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İpekyolu, Belediyesi'nden, çiftçiye, destek,
Haber Yazılımı