Haber Detayı
12 Temmuz 2019 - Cuma 15:15
 
İpekyolu Belediyesi’nden Müteahhitler Derneğine ziyaret
İpekyolu Belediye Eşbaşkanları Şehsade Kurt ve Azim Yacan, Müteahhitler Yap-Satcılar Derneği'ni (MÜYAPDER) ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
İpekyolu Belediyesi’nden  Müteahhitler  Derneğine ziyaret

İpekyolu Belediyesi 2019-2024 Stratejik Plan oluşturma çalışmaları kapsamında İpekyolu Belediye Eş Başkanları Şehsade Kurt, Azim Yacan, bünyesinde 120 aktif müteahhit bulunduran MÜYAP-DER’i ziyaret etti.
MÜYAP-DER Başkanı Siracettin Işıldar, yapılan ziyaretten dolayı teşekkür etti. Işıldar, konuşmasında; “İpekyolu Belediyesi olarak oluşturulacağınız 5 yıllık Stratejik Planlamada halkı dahil etmeniz, dahası STK ve dernekleri dinlemeniz çok anlamlı. Bu kapsamda bizi de ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, size ve yönetiminize başarılar dileriz. Biz de MÜYAP-DER olarak her zaman yanınızda olacağız. Desteklerimizi elimizden geldiğince esirgemeyeceğiz” dedi.
İpekyolu Eşbaşkanı Azim Yacan, “Bu kentin dinamikleri, halkı ile bir araya gelmek, onların tecrübe ve deneyimlerini planlamamıza dahil etmek bizim için önemlidir. Neticede bu kentin sorunlarını beraber çözeceğiz. Biz oluşturacağımız Stratejik Planda bu anlamda herkesin dahil olmasını istedik. Bu kapsamda mahalleleri, sokakları, sivil toplum örgütlerini, dernekleri, odaları kısacası bütün kent dinamiklerini dinliyoruz” şeklinde konuştu.
İpekyolu Eşbaşkanı Şehsade Kurt ise, “Madem bu kentte beraber yaşıyoruz, o zaman beraber de proje önermeye, üretmeye ve dahası belediyemizi yönetmeye başlamalıyız. Biz bir masa etrafında toplanıp bu planlamayı yapabilirdik. Ama biz katılımcı bir belediyecilik anlayışıyla herkesin yönetimde söz hakkı sahibi olmasını istiyoruz” dedi.
Toplantıda müteahhitler sorunlarını ve projelerini yazılı bir şekilde eşbaşkanlara iletti. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İpekyolu, Belediyesi’nden, , Müteahhitler, , Derneğine, ziyaret,
Haber Yazılımı