Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 14:37
 
İpekyolu Belediyesi'nden yol yapım çalışmaları
İpekyolu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, ilçe genelinde bulunan bütün mahallelerde çalışma yapıldığı belirtildi. Fen İşlerine bağlı ekiplerin bu çerçevede ilçede bulunan mahallerde yol yapım, bakım ve onarım çalışması yürüttüğu kaydedildi.
GÜNDEM Haberi
İpekyolu Belediyesi'nden yol yapım çalışmaları

Konu hakkında İpekyolu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; “İpekyolu Belediyesi diğer alanlarda olduğu gibi fen işlerinde de yoğun bir şekilde halka hizmet üretmeye devam ediyor. Yerel seçimlerden dolayı uzayan ihale süreçlerini beklemeden var olan imkanlarla faaliyetlerine devam eden Fen İşleri Müdürlüğü, yol yapım, bakım, onarım, asfalt, parke, yol açma, kanal açma, stabilize, yol iyileştirme, kaldırım, drenaj, refüj ve yama gibi bir çok alanda çalışmalarını sürdürmektedir. Yapılan çalışmalarda daha önce yolu bulunmayan kırsal mahallelerin yolları yapılırken, mevcut yollarda ise bakım ve onarım çalışması sürdürülüyor. Bu doğrultuda Bahçivan, Bostaniçi, Değirmenköy, Hacibekir, Kavuncu, Yeni Mahalle, Selim Bey, Karpuz Alan, Karşıyaka, Sarmaç ve Yalım Erez mahallelerinde yeni yol açma, onarım ve stabilize çalışması yapıldı.
Öte yandan, tarım mevsiminin başlaması ile bareber kırsal mahallelerde bulunan çiftçilerin daha fazla verim elde etmesi için gölet ve sulama kanallarındaki bakımı da üstlenen Fen İşleri Müdürlüğü; Ağzıkara, Aktaş, Baklatepe, Çalımlı, Erçek ve Kara Gündüz Mahallelerinde bulunan su bentleri, sulama kanalları ile göletler de onarım ve temizlik çalışması yaptı. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler yine Değirmenköy, Esenler, Kavuncu, Ortanca, Bahçıvan, Bostaniçi, Hacıbekir, Hafızye, Halil ağa, Cumhuriyet, Sarmaç, Selim Bey, Şerefiye, Serhat, Yeni Mahalle ve Vali Mithat Bey mahallelerinde drenaj, kilit taşı, kaldırım, oluk, refüj ve asfalt yama çalışmaları gerçekleştirdi.
Bütün bu çalışmalar çerçevesinde ekipler son olarak, engelli rampalarını onarırken, ilçenin değişik noktalarında bulunan ve yıkılmak üzere olan istinat duvarlarını ise yeniden inşa ettiler.” denildi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İpekyolu, Belediyesi'nden, yol, yapım, çalışmaları,
Haber Yazılımı