Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 17:25
 
İpekyolu Belediyesi: 'Sanat Parkı'na 5 kez müdahale ettik'
Geçtiğimiz günlerde Van Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin seyyar satıcılara müdahale ettiği Sanat Parkı'na ilişkin, İpekyolu Belediyesi açıklama yaptı.
GÜNDEM Haberi
İpekyolu Belediyesi: 'Sanat Parkı'na 5 kez müdahale ettik'

Yapılan açıklamada, “İpekyolu Belediyesi yeni yönetiminin göreve başlamasının hemen sonrasında ilk işlerden birinin de kent merkezindeki seyyar satıcıların işgal ettiği kaldırım ve parkları yeniden halkın kullanımına kazandırmak olduğu” kaydedilirken, “seyyar satıcılar tarafından kullanılan Sanat Parkına da, belediye zabıta ekipleri tarafından birçok defa müdahale edildiği” ifade edildi.
“İpekyolu Belediyesi'nin sanat parkındaki seyyarlara müdahale etmediği” yönündeki açıklamanın ardından, yazılı bir açıklama yapan İpekyolu Belediyesi, söz konusu seyyarlara “birden çok müdahalenin yapıldığı”nı dile getirdi. İpekyolu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; “Seyyarlara yaptığımız müdahaleler sırasında 15 zabıta personelimiz çeşitli yerlerinden yaralandı. Zabıta ekiplerimiz, Sanat Parkına 5 defa müdahale ederken, 450 plastik tabure, 25 adet semaver, 150 adet plastik sehpa, 1 adet büyük hoparlöre de el konulmuştur. İpekyolu Belediyesi olarak bundan sonra da kaldırım işgallerine son vermek için 60 kişilik Zabıta Ekiplerimizce çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz.” denildi. 
/ Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İpekyolu, Belediyesi:, 'Sanat, Parkı'na, 5, kez, müdahale, ettik',
Haber Yazılımı