Haber Detayı
22 Nisan 2017 - Cumartesi 09:43
 
İpekyolu'nda '23 Nisan' şenlikleri
İpekyolu Belediyesi, çocukların neşeli bir bayram geçirmesi için “23 Nisan Şenlikleri” adı altında çeşitli etkinlikler düzenledi.
GÜNDEM Haberi
İpekyolu'nda  '23 Nisan' şenlikleri

 Başkan Vekili Cemil Öztürk’ün talimatları ile Yaşar Kemal Parkında ve farklı okulların bahçesinde hafta boyunca şişme oyun ve spor parkları ve çocuk korosu konserlerinin misafir olacağı, bu şekilde çocukların gönüllerince bir23 Nisan kutlayacağı belirtildi.
Konuya  ilişkin, İpekyolu Belediyesi'nden yapılan açıklamada; “Her gün 1500 ilkokul öğrencisi ve vatandaşların katılımı ile 22-23-24-25 Nisan tarihlerinde Yaşar Kemal Parkında özel programlar, gösteriler, oyunlar, dostluğun yanında tatlı bir rekabeti de yanında getiren yarışmalar ile 23 Nisan Şenlikleri düzenlenecek. 23 Nisan Pazar günü Saat: 12.30’da İskele Yaşar Kemal Parkında şenlik alanı içerisinde özel olarak kurulup açılışı yapılacak olan şişme oyun ve spor parkları, animasyonlar, palyaçolar, konser, karaoke, dilek feneri, uçurtma şenliği, sürpriz hediyeler ve yarışmaların yanında birçok etkinlik ile çocukların dolu dolu eğlenecekleri bir 23 Nisan geçirmeleri sağlanacak.” denildi.
İpekyolu Belediyesi tarafından, okullardaki toplamda 10.500 öğrencinin, şişme oyun ve spor parkları ile buluşturulacağı belirtildi. Hafta içerisinde farklı okulların bahçesine misafir olan şişme oyun parkı çocuklara büyük mutluluk yaşatacak. 26 Nisan Çarşamba günü Erçek Çok Programlı Lisesinde, 27 Nisan Perşembe günü Said Nursi Anadolu İmam Hatip Lisesinde, 28 Nisan Cuma günü Şehit Koray İlkokulunda şişme oyun ve spor parkları kurulacak. Özellikle yoğun ders programı arasında soluğu oyun parkında alacak olan öğrenciler, keyifli dakikalar yaşayacak.

 

ÇOCUK KOROSU KONSERİ…

23 Nisan Şenlikleri kapsamında düzenlenecek etkinliklerden biri olan “Çocuk Korosu Konseri” nin ise 23 Nisan Pazar günü 13.30'da Van Devlet Tiyatrosu Salonu'nda düzenleneceği ve miniklere keyifli dakikalar yaşatacağı belirtilirken, söz konusu koroda, ilköğretim okullarında okuyan toplamda 48 çocuğun yer aldığı kaydedildi.

 

AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI
Bu arada, İpekyolu Belediyesi, “Yeşil Bir İpekyolu İçin” sloganıyla, 10 bin fidan ve gül fidesi dikimi gerçekleştirdiğini de açıkladı.
Baharın gelişiyle fidan dikimlerine hız verdiğini duyuran İpekyolu Belediyesi, ilçede bulunan tüm ilköğretim okulları, cami ve köylerde uygun alanlara çeşitli meyve türleri, akasya, çam ve gül dikimi gerçekleştirdiğini bildirdi.
“Yeşil Kuşak Projesi” kapsamında Fevzi Geyik İlköğretim Okulu'nda düzenlenen etkinliğe Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, İpekyolu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ercan Çıplak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer ve diğer kurum müdürleri katıldı.
Proje kapsamında öğrencilerle birlikte fidanlar dikildi. Okulun çevre düzenlemesi için kamelya ve banklar yerleştirildi. Etkinlik ile ilgili konuşan Başkan Vekili Öztürk, fidan dikmenin önemine değindi . Öztürk, "Bu etkinlik kapsamında 10 bin fidani toprakla buluşturduk. Okullarda mini hobi alanları, kırsalda model meyve bahçeleri oluşturduk. İlçemizde meyvecilik kültürünü ve ağaç sevgisini yaygınlaştırmak istiyoruz. Fevzi Geyik İlköğretim okulu başta olmak üzere diğer okul ve camilerimizde de çocuklarımızla birlikte güzel bahçeler kurduk. İlçemizde ağaç dikimine devam ediyoruz. Yeni projelerimiz ile çalışmamızı çeşitlendirip halkımıza sürprizler yapacağız." ifadelerini kullandı.
 / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İpekyolu'nda, , '23, Nisan', şenlikleri,
Haber Yazılımı