Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 15:18
 
İpekyolu’nda karla mücadele çalışması
İl genelinde oldukça etkili olan kar yağışı sebebiyle İpekyolu Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri de teyakkuz haline geçti.
GÜNDEM Haberi
İpekyolu’nda karla mücadele çalışması

İpekyolu Belediyesi Karla Mücadele Ekiplerinin, il genelinde etkili olan kar sebebiyle çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü belirtildi. Yer yer 1 metreyi aşarak hayatı olumsuz yönde etkileyen kar ve buzlanmalardan vatandaşların daha az etkilenmesi amacıyla çalışmaların sürdüğü kaydedildi.
Konu hakkında İpekyolu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; "Bu amaçla İpekyolu Belediyesi karla mücadele ekipleri etkili bir çalışma yapabilmek için belediyenin tüm müdürlüklerinden aktarılan 400 kişilik personel ve 55 iş makinasıyla gerek merkez ana arterler ve tali sokaklarda gerekse kırsal mahallelerde kar küreme, tuzlama ve kaldırımlarda biriken karları temizleme çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Zorunlu haller dışında vatandaşlarımızın, çalışmaların daha iyi bir şekilde yapılabilmesi ve yağan kardan dolayı zarar görmemesi adına özel araçlarıyla trafiğe çıkmaması, ulaşımda özel araçların yerine toplu taşıma araçlarını tercih etmesi büyük önem arz ediyor. Ayrıca Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez başkanlığında il merkezi ve ilçelerde olası bir olumsuzluğun önlenmesi ve anında müdahale edebilmesi için ‘Kriz Merkezi’ kuruldu. Kriz merkezinde Van Büyükşehir Belediyesi, İpekyolu Belediyesi, Tuşba Belediyesi, Edremit Belediyesi Başkanlıkları, AFAD, UMKE, Jandarma, Karayolları, Emniyet Müdürlüğü ve VEDAŞ’tan temsilciler 24 saat görev yaparak acil durumlara müdahale etmesi planlanmaktadır. Kriz Merkezi Telefon Numaraları: Valilik: 0432 486 55 30, AFAD:122, Büyükşehir Belediyesi: 444 44 65, İpekyolu Belediyesi: 444 71 60, Edremit Belediyesi: 0432 312 21 53, Tuşba Belediyesi: 0432 214 00 90" denildi./ Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İpekyolu’nda, karla, mücadele, çalışması,
Haber Yazılımı