Haber Detayı
11 Şubat 2020 - Salı 17:35
 
İpekyolu'nda sağlık taraması ve eğietim çalışmaları başladı
İpekyolu Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün “İpek Kadınlara İpek Hizmetler Yakışır” sloganıyla başlattığı faaliyetler kapsamında sağlık eğitimi ve taramaları başladı.
GÜNDEM Haberi
İpekyolu'nda sağlık taraması ve eğietim çalışmaları başladı

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan’ın talimatları doğrultusunda, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Dr. Semra Gümüş ve eğitim ekibi tarafından yapılan faaliyetlerde; üreme sağlığı ve kanser taraması, ağız diş taramaları, diyabet, hipertansiyon, ruh sağlığı gibi konular hakkında bilgilendirmeler yapılıyor.
Eğitim sonunda sağlık taraması yaptırmak isteyen kadın vatandaşlar, İpekyolu Belediyesi tarafından tahsis edilen araçlar ile İlçe Sağlık Merkezi’nde sağlık taramasından geçiriliyor. 
Şu ana kadar Karakoç, Baklatepe ve Ağzıkara Mahalleleri’nde 105 kadın ve erkek vatandaşa sağlık eğitimi verildiği belirtildi. Karakoç Mahallesi’ndeki 55 kadın vatandaşın da İpekyolu Belediyesi tarafından tahsis edilen araçlar ile İlçe Sağlık Merkezi’ndeki kanser taraması ile ağız ve diş sağlığı taramalarından faydalandığı kaydedildi.
İpekyolu Belediyesi ve İpekyolu İlçe Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda kırsal mahallelerde ki vatandaşların yaşam standartlarının iyileştirilmesi, koruyucu ve önleyici sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi amacıyla İpekyolu Belediyesine bağlı 50 mahallenin tamamında bu hizmetlerin verilmesinin planlandığı açıklandı. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İpekyolu'nda, sağlık, taraması, ve, eğietim, çalışmaları, başladı,
Haber Yazılımı