Haber Detayı
05 Mart 2021 - Cuma 12:51
 
İpekyolu'nda 'Üret Kazan Projesi'
AK Parti İpekyolu İlçe Kadın Kolları Başkanı Suzan Görür Türkoğlu öncülüğünde, İŞ KUR desteği ile hayata geçirilen "Üret Kazan" projesi start aldı. Proje ile kadınların hem el becerilerini geliştireceği hem de ev bütçelerine katkı sağlayabilecekleri belirtildi.
GÜNDEM Haberi
İpekyolu'nda 'Üret Kazan Projesi'

AK Parti İpekyolu İlçe Kadın Kolları Başkanı Suzan Görür Türkoğlu'nun öncülüğünde hayata geçirilen "Üret Kazan" projesinin ilk olarak Halilağa Mahallesinde kadın kursiyerlerin yoğun katılımıyla başladığı ifade edildi.
Kadınlara yönelik üretim ve istihdama dayalı, İŞKUR desteği ile hayata geçirilen projede, kadınların el emeği göz nuru ile örgü, kazak, yelek, ahşap yapı sanatı, dikiş, nakış ve çeşitli el becerilerini geliştirdikleri, ayrıca ev ekonomilerine katkı sağlayabilmeleri için de günlük harçlık verildiği kaydedildi.
Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Türkoğlu; "Kadın elinin değdiği herşey güzelleşir mantığıyla hanımların el becerilerini geliştirmeleri ve hem de günlük cep harçlıklarıyla ailelerine maddi katkı sağlayabilecekleri bir projeyi hayata geçirdik. İlk olarak Halilağa Mahallesinde başlattığımız 'Üret Kazan' projesi Ali Paşa, Cumhuriyet, Kevenli, Buzhane ve Bostaniçi mahallelerinde de hayata geçirilecektir. 5 veya 7 ay sürecek bu kursumuzun sonunda kursiyerlerimiz ürettikleri ürünleri bulundukları mahallelerde büyük kermesler kurarak satışa sunacaklar" dedi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İpekyolu'nda, 'Üret, Kazan, Projesi', ,
Haber Yazılımı