Haber Detayı
06 Nisan 2020 - Pazartesi 15:29
 
İpekyolu’nda ‘yaya dezenfeksiyon tüneli’ kuruldu
İpekyolu Belediyesi, koronavirüs önlemlerine bir yenisini daha ekledi. Dışarı çıkmak ve işe gitmek zorunda kalan vatandaşların kıyafetlerini dezenfekte eden 'Yaya Dezenfeksiyon Tüneli' kuruldu.
YAŞAM Haberi
İpekyolu’nda  ‘yaya dezenfeksiyon tüneli’ kuruldu

Yaya dezenfeksiyon tünelleri, yaya trafiğinin yoğun olduğu Maraş Caddesi, İpekyolu Belediyesi hizmet binası girişi ve Cumhuriyet Caddesi’nin her iki girişine yerleştirilerek, vatandaşların hizmetine sunuldu. 
İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, "Belediye hizmet binamızın girişinde, yaya trafiğinin yoğun olduğu Cumhuriyet Caddesi’nde ve Maraş Caddesi’nde, insan sağlığına hiçbir zararlı etkisi bulunmayan dezenfeksiyon tünelleri kurduk. Bu çalışmamız ile toplum sağlığı açısından oluşabilecek riskleri minimuma indirgemeyi hedefliyoruz. Vatandaşlarımızın “Covid 19” virüsünden korunması Sağlık Bakanlığı’nın ve uzmanların belirttiği gibi sosyal mesafenin korunması, hijyen kurallarına riayet edilmesi ve zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmamasına bağlıdır. Buradan bir kez daha tekrarlıyorum. Sizler de zorunlu olmadıkça evlerinizden çıkmayın. Bizler sizinler için çalışmaya devam ediyoruz” dedi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İpekyolu’nda, , ‘yaya, dezenfeksiyon, tüneli’, kuruldu,
Haber Yazılımı