Haber Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 14:05
 
İran Heyeti, OSB'yi ziyaret etti
İran Nano Teknoloji Yenilik Konseyi (INIC) Bilim ve Teknoloji Genel Sekreteri Prof. Dr. Saeed Sarkar ve beraberindeki heyet, Organize Sanayi Bölgesini (OSB) ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
İran Heyeti, OSB'yi ziyaret etti

Genel Sekreter Prof. Dr. Sarkar ve beraberindeki heyet, Organize Sanayi Bölgesi ziyareti kapsamında bazı firmaları gezerek işletmelerin yapmış oldukları çalışmaları ve üretimleri hakkında bilgiler aldılar.   
Yapılan firma ziyaretleri sonrası heyet daha sonra ortak toplantının yapılacağı Organize Sanayi Bölgesi kampüsünde yer alan Expo Fuar ve Kongre Merkezi Toplantı Salonuna geçti. Burada Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Memet Aslan tarafından, İran heyetine Organize Sanayi Bölgesinin işleyişi ve hali hazır durumu hakkında birifing verildi.
“OSB’MİZE YATIRIM YAPMANIN AVANTAJLARINI KONUŞTUK” 
Yapılan ziyaret sonrası yazılı bir açıklama yapan Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Memet Aslan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi: “İlimizin ve OSB’mizin ticari potansiyelini masaya yatırdık. Bölgemize yapılacak yatırımların imkan ve olanaklarını izah ettik. İlimize ve OSB’mize yatırım yapmanın avantajlarını konuştuk. İran ile ülkemiz ve ilimiz arasındaki ticareti ve üretimi geliştirmenin yollarının analizini yaptık. Ortak üretimin her iki ülkenin yararına olacağına dair hem fikir olduk. İran’ın zengin hammadde imkanlarını Türkiye’nin yüksek teknolojisi, kalifiye insan gücü, pazarlama kabiliyeti ve Türk markası ile uluslararası pazarlardaki gücü üzerinde duruldu. İranlı dostlarımız da ülkemiz ve ilimizle yapılacak ticari ve üretim ortaklıklarından memnuniyet duyacaklarını ve bu birliktelikler için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdiler. İran ile Türkiye arasındaki sınır kapılarının özellikle Kapıköy Gümrük kapısının daha ekonomik kullanılması yönünde ortak düşünce ve kanaat teyit edildi. Verimli bir görüşmenin sonunda toplantı sonlandırıldı. Bizler de OSB yönetimi ve ilimiz adına memnuniyetimizi dile getirdik, teşekkürlerimizi arz ettik.” / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İran, Heyeti,, OSB'yi, ziyaret, etti,
Haber Yazılımı