Haber Detayı
02 Mayıs 2019 - Perşembe 08:58
 
İran sınırında TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı
Van’ın Çaldıran ilçesinin İran sınırında bulunan Çubuklu Mahallesi Ortaokulu tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı düzenlendi.
EĞİTİM Haberi
İran sınırında TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı

İlçedeki taşıma merkezli okullardan biri olan Çubuklu Mahallesi Ortaokulundaki Fatih Yanık ve Özge Bütün isimli danışman öğretmenler eşliğinde 38 öğrenci tarafından İngilizce, fen, değerler eğitimi, jimnastik, tiyatro, teknoloji, coğrafya, tarih ve turizm alanlarında hazırlanan ve projeler sergilendi. Değerler eğitimi ve psikoloji konularını ele alan tiyatro oyunu ve yoga gösteriminin ardından 38 öğrencinin hazırladığı projeler gezildi. 
Çaldıran’da öğrencilerin büyük projeler üretebilecek düzeye geldiklerini ifade eden Kaymakam Tekin Dundar, “İlçemizde eğitime verilen önem ve yapılan desteklerin ürünlerini yavaş yavaş almaya başladık. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın üretebilecek düzeyde eğitim alabilmeleri açısından ciddi anlamda çalışmalarımız oldu. İlçemizde yapılan bilim fuarlarında da görüldüğü gibi aşamalar kat edilmiş. İlimizin dışında bile yarışmalara katılabilecek düzeye gelmiş bulunmaktalar. Bu başarının daha da büyümesi konusunda desteklerimiz devam edecektir. Öğretmen ve öğrencilerimizi yürekten tebrik ediyorum” dedi.  Programa kamu kurum amirleri, STK temsilcileri ve öğrenci velileri de katıldı. İHA

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: İran, sınırında, TÜBİTAK, 4006, Bilim, Fuarı,
Haber Yazılımı