Haber Detayı
18 Mayıs 2017 - Perşembe 09:51
 
İzinsiz dökülen hafriyatlar kaldırıldı
Akköprü Mahallesi’nde çevre kirliliğine neden olan çöp ve hafriyat atıkları, büyükşehir belediyesi ekipleri tarafından kaldırıldı.
GÜNDEM Haberi
İzinsiz dökülen hafriyatlar kaldırıldı

Van Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Temizlik İşleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Akköprü Mahallesi Deprem Anıtı’nın güney kısmında bulunan parkın bitişiğine gelişi güzel dökülen 275 kamyon hafriyat topladı. Ekiplerin iş makinalarıyla saatler süren çalışmalarında toplanan hafriyatlar büyükşehir belediyesince belirlenen harfiyat alanına taşındı.
Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer de gece geç saatlere kadar ekiplerin çalışmalarını takip etti.
Büyükşehir sınırları dâhilinde bütün bölgelerde çevre denetimleri sürdürdüklerini belirten Fazıl Tamer, hizmet alanının genişliği nedeniyle tespitleri yapılamayan izinsiz hafriyat dökümlerinde, bölgede yaşayan vatandaşların sorumlu davranarak kurum ile bilgi paylaşımında bulunmaları çağrısı yaptı.
Kısa bir süre önce de büyükşehir belediyesi, izinsiz hafriyat dökümüne ciddi cezalar verileceğini açıklamıştı.

DERE AĞIZLARINDAKİ IZGARALAR TEMİZLENDİ
Van Büyükşehir Belediyesi, olası su taşkınlarına karşı çalışma başlatarak, derelere yerleştirilen ızgara ağızlarını da temizledi.
Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Temizlik İşleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler kentte bir kaç gündür etkili olan aşırı yağmurdan ötürü doğabilecek su taşkınlarına karşı çalışmalarını sürdürdü. Temizlik İşleri Şube Müdürlüğü’de görevli personeller derelere yerleştirilen ızgaraları temizledi. Izgaralara takılan evsel atıklar temizlenirken, çalışmalara İpekyolu Belediyesi de destek sundu.

SARAY'A YENİ HİZMETBİNALARI YAPILACAK
Bu arada, Saray’da, Van Büyükşehir Belediyesi’ne ait birimlerin ihtiyaç duyduğu hizmet binasının yapımı için çalışma başlatıldığı açıklandı. İlk olarak ilçe merkezinde bir arazi satın alındı. 
Van Büyükşehir Belediyesi Emlak İstimlak Daire Başkanlığı’nın ilçelerde Büyükşehir’in ihtiyaç duyduğu hizmet binalarıyla ilgili çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda Saray’ın Merkez Mahallesi’nde hizmet binası  için kamulaştırma yapıldı. Yaklaşık 200 bin liraya 3 bin 680 m2’lik bir alanda kamulaştırma gerçekleştirildiği belirtildi. Satın alınan arazide Büyükşehir Belediyesi’nin ilçede faaliyetlerini yürüten fen işleri, yol yapım, itfaiye grup amirliği ve VASKİ’ye kent estetiğine uygun, modern mimariye sahip donanımlı hizmet binası yapılacağı bildirildi.  
Satın alma işleminin ardından Fen İşleri ile Etüd ve Projeler Daire Başkanlıkları bina ile ilgili projelendirme çalışmalarına başladığı aktarıldı.  / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İzinsiz, dökülen, hafriyatlar, kaldırıldı,
Haber Yazılımı