Haber Detayı
12 Aralık 2019 - Perşembe 14:59
 
Kadın personellere 'üreme sağlığı ve kanser taraması' eğitimi verildi
İpekyolu Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile İpekyolu İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından, belediyenin kadın personellerine üreme sağlığı, stresle baş etme yöntemi ve kanser taraması ile ilgili eğitim verildi.
SAĞLIK Haberi
Kadın personellere 'üreme sağlığı ve kanser taraması' eğitimi verildi

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Dr. Semra Gümüş ile İpekyolu İlçe Sağlık Müdürlüğünde görevli hemşireler Züleyha Kuşman, Beyaz Karaca, Nesrin Kurt, Filiz Er, Özgül Kapıcı, Irmak Biçer tarafından verilen eğitime kadın personeller katılım sağladı.
Konferans Salonu’nda verilen eğitimde personellere kanserden korunmanın yöntemleri, erken tanı ve teşhisin hayatımızdaki önemi, yaş aralıklarına göre muayene olma aralıkları, stresin hayatımızdaki yeri, aile planlaması ve üreme sağlığı ile ilgili bilinmesi gerekenler aktarıldı.
Ayrıca eğitimdeki tüm 30-69 yaş aralığındaki kadın personeller ücretsiz taramalar için Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) ile İpekyolu Sağlıklı Hayat Merkezine davet edildi.
İpekyolu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, kadınların toplumsal hayata etkin ve üst düzeyde katılmasını sağlamak, üreterek ekonomik anlamda güçlenmesini desteklemek amacıyla benzer eğitimlerin devam edeceği aktarıldı. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kadın, personellere, 'üreme, sağlığı, ve, kanser, taraması', eğitimi, verildi,
Haber Yazılımı