Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 15:21
 
Kale Caddesi bağlantı yolu hizmete açıldı
Edremit Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre; ‘kot farkı ve bataklık var, çok maliyet gerektiriyor’ gerekçeleriyle yıllardır ötelendiği ve bir türlü açılamadığı belirtilen yolun, hizmete açıldığı kaydedildi.
GÜNDEM Haberi
Kale Caddesi bağlantı yolu hizmete açıldı

Edremit Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Başkan Say’ın talimatıyla Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince alanda yürütülen çalışmalar sonucunda ‘kot farkı var, bataklık  var ve çok maliyet gerektiriyor’ diye yıllardır ötelenen ve bir türlü açılamayan Kale Caddesi (Eski TOKİ) bağlantı yolunun hizmete açıldığı aktarıldı. Zaman zaman kazaların da yaşandığı mevkide yoğun bir çalışmanın başlatılması ile vatandaşların yol sıkıntısının da çözüldüğü bildirildi. Ekiplerin bataklık olan alanı kurutmaları ile birlikte drenaj çalışmalarının da kısa sürede gerçekleştirildiği, 200 kamyon alt dolgu malzemesinin kullanılması ile hazır hale getirilen bağlantı yolunun Kale Caddesi (Eski TOKİ) yoluna bağlanarak vatandaşların hizmetine sunulduğu ifade edildi.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, buradaki sıkıntının herkes adına çok ciddi sorunlar teşkil ettiğini belirtti. Vatandaşların talepleri doğrultusunda burası ile ilgili fizibilite çalışması gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Say, “Kale Caddesi (Eski TOKİ) yolu mevkiindeki bölümün kot farkı ile birlikte bataklık olması ve bunun da ciddi bir maliyete dönüşmesi nedeniyle yıllarca ertelenmişti. Ama biz buradaki sorunun böyle kalınmaması bilinci ile her türlü çalışmayı yürüterek, çok ciddi sorunlara sebep olan sıkıntıyı ortadan kaldırdık. İnsan odaklı bir anlayışla yürüttüğümüz çalışmalarımızın merkezinde hep insanımız bulunmaktadır. Bu yüzden tüm çalışmalarımızı bu anlayışla yürütmekteyiz. Kale Caddesi (Eski TOKİ) yolumuzun ilçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Mahalle sakinlerinin, yol sorununun çözülmesinden dolayı memnuniyetini dile getirerek, Başkan Say’a teşekkür ettiği belirtildi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kale, Caddesi, bağlantı, yolu, hizmete, açıldı,
Haber Yazılımı