Haber Detayı
25 Nisan 2019 - Perşembe 16:37
 
Kampanyaya destek sunanlar için dayanışma yemeği
GÜNDEM Haberi
Kampanyaya destek sunanlar için dayanışma yemeği

Van S.S. Yaşam Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi (Yaka-Koop) tarafından, 2014 yılından bu yana yürütülen “Küçük Yaşta Evliliğe Hayır!” kampanyasında katkı sunanlara dayanışma yemeği verildi.
Akdamar Otel’de verilen dayanışma yemeğine, kooperatifin “Küçük Yaşta Evliliğe Hayır!” kampanyasına destek veren muhtarlar, kuaförler, pastacılar ve lokantacı esnafı, dernek yetkilileri ile 31 Mart yerel seçimlerinde seçilen 4 kadın muhtar da katıldı.

 

TANITIM
Yemekten önce kooperatifin tanıtımını yapan video film gösterimi gerçekleştirildi.
Ardından Yaka-Koop aktivisti Gülmay Gümüşhan, kampanya çerçevesinde şimdiye kadar yürüttükleri çalışmaları özetledi.

 

115 MAHALLEDE ÇALIŞMA
Şimdiye kadar Van’da 115 mahallede küçük yaşta evliliklerin zararları konusunda çalışmalar yaptıklarını ve aydınlatıcı broşürler dağıttıklarını belirten Gümüşhan, kent genelinde düğünlerle ilgili iş yapan tüm esnaftan da önemli destekler aldıklarını söyledi.
Müzik grupları, kuaförler, lokantacılar, matbaacılar, muhtarlar, imamlar, öğretmenler, sağlık birimlerinden önemli destekler aldıklarını ifade eden Gümüşhan, diğer birçok ilden de projelerinin örnek alındığını ve o illerde de benzer çalışmalar yapıldığını belirtti.

 

KAMPANYA SÜRECEK
Kampanya ile önemli sonuçlar elde ettiklerini ve toplumda bir farkındalık oluştuğunu gözlemlediklerini anlatan Gümüşhan, kampanyanın süreceğini kaydetti.
Yemeğe katılan muhtarlar ve dernek başkanları da söz alarak, kampanyayı beğendiklerini ve desteklemeye devam edeceklerini söyledi.
Verilen ikramın ardından program son buldu.   Haber: Adil HARMANCI

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kampanyaya, destek, sunanlar, için, dayanışma, yemeği,
Haber Yazılımı