Haber Detayı
02 Nisan 2020 - Perşembe 19:21
 
Kamu sosyal tesisleri, sağlıkçılara tahsis edildi
Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Cumhurbaşkanlığı Kararı ile, sağlık çalışanlarının, görevli olduğu sağlık kuruluşuna en yakın bulunan kamu sosyal tesislerinden ücretsiz yararlanabileceğini açıkladı.
SAĞLIK Haberi
Kamu sosyal tesisleri, sağlıkçılara tahsis edildi

Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Sağlık Bakanlığı’nın, koronavirüs (covid-19) ile yürütülen mücadele kapsamında, fedakarca çalışan sağlık çalışanlarının hep yanında olduğunu söyledi. Müdür Sünnetçioğlu; “Kamuya bağlı sosyal tesislerden ücretsiz olarak yararlanmak isteyen tüm personelimiz; Sayın Valimiz Mehmet Emin Bilmez’in destekleri ile, bu haktan yararlanacaktır. Van hekim evi, Van İskele Öğretmen Evi, Van Çitören’de Diyanet işleri Başkanlığına bağlı Van Abdulhakim Arvasi Eğitim Merkezi, TEİAŞ misafirhanesi ve tüm ilçelerdeki öğretmen evleri personelimize tahsis edilmiştir. Van genelinde kamu misafirhanelerinde kalacak personellerimizin yemek ve diğer ihtiyaçları müdürlüğümüzce karşılanacaktır.” dedi.
Doç.Dr. Sünnetçioğlu, “Fedakarca çalışan sağlık çalışanlarımızın hep yanındayız. Ayrıca bu zorlu süreçte çalışanlarımızın mağdur olmaması için Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen taşıma hizmetlerinden sağlıkçılarımız ücretsiz yararlanabilecek. Sosyal izolasyonun büyük önem kazandığı bu dönemde Van’daki sağlık çalışanları büyük bir özveri ile görevlerine 7 gün 24 saat aralıksız olarak devam etmekte olup, hastalığın yayılmaması için önlemler alınarak sahada aktif olarak çalışmaktadır. Hastanelerimiz bu sürece tamamen hazır bulunmaktadır. Bu süreçte taleplerimizi uygulamaya koyan başta Sayın Valimiz Mehmet Emin Bilmez’e,  İl Emniyet Müdürüne, Garnizon Komutanına, İl Jandarma Komutanına, İl Milli Eğitim Müdürümüze ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarının yetkililerine sunmuş oldukları katkılardan dolayı sağlık personelleri adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.    Prestij Haber Merkezi 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kamu, sosyal, tesisleri,, sağlıkçılara, tahsis, edildi,
Haber Yazılımı