Haber Detayı
04 Mayıs 2017 - Perşembe 09:52
 
Kanadın fiyatı, vatandaşları şaşırtıyor
Havaların ısınmasıyla birlikte piknik sezonunun da başlaması, tavuk fiyatlarında yükselişe sebep oldu. Mangalda özellikle tercih edilen tavuk kanadının kilo fiyatı 12 TL ile 18 TL arasında değişiyor. Mangal keyfi için tavuk kanadı almak isteyen vatandaşlar, fiyatları görünce şaşkınlığını gizleyemiyor.
EKONOMİ Haberi
Kanadın fiyatı, vatandaşları şaşırtıyor

Bahar ayı ile birlikte mangal sezonunun da başlaması vatandaşları pikniğe yöneltti. Piknikte en çok tercih edilen et türü olarak ise tavuk kanadı öne çıkıyor. Tavuk kanadına olan rağbet ise fiyatların yükselmesine neden oldu.
Özellikle hafta sonu mangal keyfi yapmak isteyen vatandaşlar tavuk kanadına büyük ilgi gösteriyor. Artan talebe karşılık tavuk kanadı fiyatları da bir süre öncesine göre oldukça yükseldi. Yaptığımız piyasa araştırmasına göre tavuk kanadının fiyatı 12 TL ile 18 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Tavuk kanadı fiyatındaki artış göze çarparken, tavuk pirzola, tüm tavuk, tavuk incik gibi ürünlerde ise genel bir yükselişin olmadığı görüldü.
Tavuk kanadındaki yükseliş karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen piknikçiler, “Havalar ısındı ve uzun geçen kış döneminin ardından doğal olarak soluğu mesire alanlarında alıyoruz. Piknikte olmazsa olmazlardan biri de mangal keyfi yapmaktır. Ancak tavuk kanadının fiyatındaki yükselişi görünce açıkçası bu keyfimiz biraz kaçıyor. Umarız ki bu fiyat artışı anlıktır ve bir süre sonra normale döner. Aksi takdirde piknik alanlarında mangalda tavuk kanadı pişirme işini iki kez düşünmemiz gerekecek” dediler.
Sebze fiyatlarında da genel olarak bir gerileme olduğunu farkettiklerini söyleyen vatandaşlar, domates fiyatlarının yüksekliği konusuna ise anlam veremediklerini belirtiyorlar. Vatandaşlar, “Bahar ayı geldi, domates fiyatlarının düşmesini beklerken gördüğümüz yüksek fiyatlar karşısında hakikaten şaşırıyoruz. Bahar ayı ile birlikte biran önce sebze fiyatlarında da düşüş olmasını bekliyoruz” diye konuştular. 
/ Özel Haber: M. Selim KURT

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör: M.Selim Kurt
Etiketler: Kanadın, fiyatı,, vatandaşları, şaşırtıyor,
Haber Yazılımı