Haber Detayı
17 Eylül 2021 - Cuma 08:34
 
'Kapıköy Sınır Kapısının İran tarafı da açıldı'
Koronavirüs salgınından dolayı uzun süredir kapalı kalan ve başta esnaflar olmak üzere turizmcilerin ısrarla açılmasını talep ettiği Kapıköy Sınır Kapısı'nın Türkiye tarafı bir süre önce yaya geçişlerine açılmıştı. Ancak İran tarafı Razi Sınır Kapısını açmayınca, beklentiler karşılık bulmamıştı. AK Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, İran tarafında da hazırlıkların tamamlandığını ve İran'ın, sınır kapısından yaya geçişlerine izin vermeye başladığını duyurdu. Bu gelişme Van esnafı ve turizmcileri sevindirdi.
GÜNDEM Haberi
'Kapıköy Sınır Kapısının İran tarafı da açıldı'

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uzun süredir kapalı olan, bir süre önce ise Türkiye tarafından açılan ancak İran tarafı açmadığı için turist akışının gerçekleşemediği sınır kapısında, İran tarafının da hazırlıklarını tamamlaması ile birlikte geçişlere izin verildiği kaydedildi.
Kapıdan ülkemize girmek isteyen İranlı turistlerin, koronavirüs tedbirleri kapsamında, bugünden itibaren geçmeye başlayabilecekleri ifade edildi.
Haberi 'müjde' başlığıyla paylaşan AK Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar; “Müjde! İran ile olan tüm sınır kapılarımızın bize ait olan tarafları açılmıştı ancak İran tarafında hazırlıklar tamamlanmamıştı. Davetimiz üzere Van'a gelen Dostluk Grubu Başkanı Sn. Necefzade ve İran Heyeti bugün müjdeyi verdi. Ve tüm kapılar açıldı.. Hayırlı olsun!” dedi.
Haber: M.Selim KURT

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 'Kapıköy, Sınır, Kapısının, İran, tarafı, da, açıldı',
Haber Yazılımı