Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 15:38
 
'Kapımız Esnafa Açık' protokolü imzalandı
Şekerbank T.A.Ş. ile Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği arasında ‘Kapımız Esnafa Açık’ protokolü imzalandı.
GÜNDEM Haberi
'Kapımız Esnafa Açık' protokolü imzalandı

Şekerbank Van Şubesi’ni kapsayacak olan kredi temin protokolünü, Şekerbank Ankara Bölge Müdürü Murat Topçu ile VANESOB Başkanı İsa Berge imzaladı. ‘Kapımız Esnafa Açık’ platformu kapsamında esnafın iş hacminin artması ve böylece kapılarının açık kalması, beraberinde ülke ekonomisinin canlanmasına katkı sağlanması hedefleniyor. 
Finansmana erişimi kolaylaştıracak protokol ile VANESOB’a kaydı olan esnafın, 36 aya varan vadeler ile aylık eşit taksit ödemeli, 3 ay ödemesiz ve 3 ayda bir ödemeli taksitli ticari kredi finansman ihtiyacı karşılanacak.

 

VANESOB’A KAYITLI ÜYELER FAYDALANABİLECEK

Zor zamanlarda esnafa can suyu olacak kredi imkanının getirilmesini önemsediğini söyleyen VANESOB Başkanı İsa Berge, “Van esnafımızın ve sanatkarımızın işlerini daha güçlü bir şekilde yürütebilmesi için ihtiyacı olan finansmanın karşılanacak olması kıymetlidir. Van’ımızın can damarı olan esnaf ve sanatkarlarımızın desteklenmesi son derece önemlidir. Birliğimize kayıtlı üyelerin faydalanabileceği kredi temin protokolü, hayırlı olsun.” dedi.  
Esnaf bankacılığı misyonu ile başlattıkları ‘Kapımız Esnafa Açık’ projesine değinen Şekerbank Ankara Bölge Müdürü Murat Topçu ise, “Esnafımızın kapısının hep açık kalmasını teşvik ediyoruz. Esnafın bankacılık ürün ve hizmetlerinden avantajlı yararlanması için esnafın işini kolaylaştıracak, rekabet gücünü arttıracak yeni ürünler sunduk. Bu kapsamda protokolün tüm esnafa hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
 / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 'Kapımız, Esnafa, Açık', protokolü, imzalandı,
Haber Yazılımı