Haber Detayı
26 Mart 2019 - Salı 13:59
 
Karate Yarı Final Müsabakaları tamamlandı
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü tarafından 23-24 Mart 2019 tarihleri arasında Tunceli, Diyarbakır, Kilis, Bingöl, Van, Muş, Malatya, Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa, Batman ve Elazığ’dan 136 sporcunun katılımı ile yapılan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğini yaptığı Anadolu Yıldızlar Ligi Karate Yarı Final Yarışmaları sona erdi.
SPOR Haberi
Karate Yarı Final Müsabakaları tamamlandı

Spor Genel Müdürlüğü koordinesinde, sporun yaygınlaştırılması ve alt yapı sağlanması gibi hedefler doğrultusunda başlatılan ve bu yıl da Van’ın ev sahipliğini yaptığı, Tunceli, Diyarbakır, Kilis, Bingöl, Van, Muş, Malatya, Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa, Batman ve Elazığ illerinden 79’u erkek, 57’si kız sporcunun katılım sağladığı Anadolu Yıldızlar Ligi Karate Yarı Final Müsabakaları 23 - 24 Mart 2019 tarihleri arasında; Nur Tatar Spor Salonunda yapıldı.
Anadolu Yıldızlar Ligi Karate Yarı Final Müsabakalarını, Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Spor Şube Müdürü Yalçın Özdemir, Karate İl Temsilcisi Nurettin Tekin, Karate Federasyonundan gelen baş hakem, yan hakem ve gözlemci heyeti ile çocukların aileleri izledi. 
Nur Tatar Spor Salonunda yapılan ve 136 sporcunun katıldığı Anadolu Yıldızlar Ligi Karate Yarı Final Müsabakaları, Bayanlar Kata ve 30kg, 34kg, 38kg, 42kg, 46kg, 50kg, 54kg ve +54kg kumite kategorilerinde, Erkeler Kata ve 32kg, 36kg, 40kg, 44kg, 48kg, 52kg, 56kg, 60kg ve +60kg kumite kategorilerinde iki gün sürdü. Zorlu ve çekişmeli müsabakalara Van adına katılan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları farklı kategorilerde 2 birincilik, 4 ikincilik, 2 üçüncülük, 2 dördüncülük ve 2 beşincilik madalyasının sahibi oldular. 
Anadolu Yıldızlar Ligi Karate Yarı Final Müsabakaları Yıldızlar kategorisinde Van adına mücadele eden Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü erkek sporcuları yıldızlar kategorisinde ilimize grup birinciliği kazandırırken, müsabakalara ferdi olarak katılan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcusu Esmanur Duran ise 42 kg'da birinci olarak 19-21 Nisan 2019 tarihleri arasında Bilecik’te yapılacak olan Anadolu Yıldızlar Ligi Karate Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsil etme hakkı kazandılar. 
Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Van'da gerçekleştirilen müsabakalara ilişkin yaptığı açıklamada;“Anadolu Yıldızlar Ligi Karate Yarı Final Müsabakalarımıza, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ailesi olarak ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadık. Müsabakaya katılan bütün sporcularımızı tebrik ediyorum. Bu müsabakalara katkı sağlayan tüm illerimizi ve sporcularımızı kutluyor, başta hakemlerimiz olmak üzere antrenörlerimize ve emeği geçen herkese ilimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.
Anadolu Yıldızlar Ligi Karate Yarı Final Müsabakaları, dereceye giren sporculara madalya ve sertifikalarının verilmesinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Karate, Yarı, Final, Müsabakaları, tamamlandı,
Haber Yazılımı