Haber Detayı
17 Nisan 2017 - Pazartesi 10:30
 
Kırekin, okul inşaatlarını inceledi
2014 yılından bu yana Van’da eğitim yatırımlarının tavan yaptığını söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, inşaatları devam eden okullarda incelemelerde bulundu.
EĞİTİM Haberi
Kırekin, okul  inşaatlarını inceledi

Önceki gün, Tuşba ilçesine bağlı Şemsibey ve İpekyolu ilçesine bağlı İsmail Hakkı Tunguç Ortaokulu inşaat çalışmalarını Ankara’dan gelen bakanlık müşavir firma yetkilileri ile birlikte inceleyen İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Salih Haskanlı, söz konusu okulların önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde hizmete açılacağını söyledi. 
İl Milli Eğitim Müdürü Kırekin; "Van’da 2016 yılından bu yana yapılan eğitim yatırımları en üst seviyeye çıkarken, özellikle Van ilinde hizmet veren belediyelerin eğitim yatarımlarına destek olması, arsa ve imar sorununu gidermesi ile yapacağı katkı sayesinde ilin okul ihtiyacının biteceği en önemli husus olarak ortaya çıkıyor. 2019 yılında Türkiye genelinde tekli eğitim sistemine geçiş öncesi Van’ın okul ihtiyacının karşılanması için hummalı bir çalışma yürüten Müdürlüğümüz, bir yandan arsa ve imar sorunlarını çözmekle uğraşırken, öte yandan devam eden okul inşaat alanlarını incelemeyi de ihmal etmiyor.
Her gün yeni bir temelin atıldığı, yeni modern okulların inşaatının sürdürüldüğü Van ilinde adeta eğitim seferberliği ilan edilmiş vaziyette." dedi.
 
"2019'A KADAR FİZİKİ ALTYAPIYI TAMAMLAMAYI HEDEFLİYORUZ"
320 bin öğrencisi ile Türkiye’nin en çok öğrenciye sahip illerden biri olan Van ili, buna paralel olarak okul eğitimdeki fiziki altyapıyı tamamlamayı hedefliyor.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bu konuda seferberlik ilan ettiğini duyururken, "Yatırımların da ardı arkası kesilmiyor. Hali hazırda 70’i aşkın okulun inşaat süreci devam ederken, bu süreç titizlikle takip ediliyor." açıklamasını yaptı.
İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, eğitim yatırımları konusunda son dört yılda Van’ın altın çağını yaşadığını belirterek, birçok yeni okul inşaatı ile ilin okul itiyacının tamamen ortadan kalkacağını söyledi.
Yapılan inşaatları yerinde inceleyen, yetkililerden bilgi alan ve inşaatı devam eden okulların yeni eğitim-öğretim sezonuna yetişmesinin önemine değinen Kırekin, 2019 yılına kadar temel hedefin Van ilinin eğitim anlamında fiziki altyapısının tamamen bitirilmesi oluduğu kaydetti. 
İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Salih Haskanlı ise, en kıymetli eğitimin insana yapılan yatırım olduğunu söyleyerekk, “Yeni okul ve dersliklerin yapılması ile birlikte  ilimizin eğitimdeki altyapısının çözülmesi noktasında iyi bir yol almış olacağız. Yeni okullarımızı tamamen yeni mimariyle, pedagojik bir yaklaşımda inşa ediyoruz. Çocuklarımızı, öğrencilerimizi daha modern, sağlıklı ortamlarda geleceğe hazırlamak en öncelikli görevimizdir. Bu prensiple hareket ederek, yeni eğitim yuvaları inşa ediyoruz. Eğitime yapılan yatırımları hep bir adım daha ileriye taşımanın gayreti içerisindeyiz” dedi.
 

/ Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kırekin,, okul, , inşaatlarını, inceledi,
Haber Yazılımı