Haber Detayı
14 Ağustos 2020 - Cuma 13:22
 
Kırsalda yol çalışmaları devam ediyor
Van Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahalle ve arazi yollarında başlattığı yol açma ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor.
GÜNDEM Haberi
Kırsalda yol çalışmaları devam ediyor

Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde başlattığı prestij cadde ve yol çalışmalarının yanı sıra kırsalda da çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerince, Gürpınar’ın  Üçgen-Çörekli grup yolu, Taşdöndüren grup yolu, Oğuldamı, Topçudeğirmeni, Taşlıyazı, Bozyiğit mahalleleri, Bahçesaray’ın Altındere, Altıntaş, Elmacık mahalleleri, Çatak’ın Dokuzdam, Konalga mahalleleri, Muradiye’nin Kandahar Mahallesi, Özalp’ın Akçagül Mahallesi grup yolu, Çaldıran’ın Kaşım mahallesi grup yolu, Gevaş'ın Görentaş Mahallesi ile Saray’ın Turanlar Mahalle ve arazi yollarında çalışıyor. 
13 ayrı ilçeye eşit hizmet anlayışıyla çalışıldığını bildiren Büyükşehir Belediyesi, kendi işgücü ile yaptığı çalışmalarda deforme olan mahalle yollarını onarırken, keskin virajları ise genişletilerek daha güvenli hale getirdiğini duyurdu. Ayrıca arazi yollarını da açan ekipler, çiftçilerin tarım arazilerine daha rahat bir şekilde ulaşmalarını sağlıyor. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kırsalda, yol, çalışmaları, devam, ediyor,
Haber Yazılımı