Haber Detayı
04 Aralık 2018 - Salı 14:17
 
Kız-Erkek futbol müsabakaları sona erdi
Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Van ilinde birçok branşta düzenlenen okul sporları programı devam ediyor.
SPOR Haberi
Kız-Erkek futbol  müsabakaları sona erdi

Bu kapsamda 2018-2019 eğitim öğretim yılı okul sporları faaliyet programında yer alan gençler kız - erkek futbol müsabakaları sona erdi.
Müsabakalara erkek kategorisinde 33 okul katılırken, kızlar kategorisinde ise 4 okul katıldı.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sanayi Semt Sahası’nda, Kız-Erkek kategorisinde gerçekleşen müsabakalar çekişmeli ve renkli görüntülere sahne oldu.
Müsabakalar sonucunda erkekler kategorisinde Van Spor Lisesi birinci, Mizancı Murat Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci, Cumhuriyet Anadolu Lisesi üçüncü, Edremit Anadolu Lisesi ise dördüncü oldu.
Kızlar kategorisinde ise Van Spor Lisesi birinci, Van Gölü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, Cumhuriyet Anadolu Lisesi üçüncü, Bostaniçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise dördüncü oldu.
Dereceye giren okulların ödülleri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Sığınç ve Gençlik Spor Şube Müdürü Yalçın Özdemir tarafından verildi.
Dereceye giren okullar bölge finallerinde Van ilini temsil edecek. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kız-Erkek, futbol, , müsabakaları, sona, erdi,
Haber Yazılımı