Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 13:11
 
Kızılaydan ‘Hilal Olsun Türkiye’ kampanyası
Türk Kızılay, Ramazan ayı öncesi ‘Hilal Olsun Türkiye’ sloganıyla kampanya başlattı. Kızılay Van Şubesi tarafından düzenlenen basın toplantısı ile, kampanyaya ilişkin bilgiler paylaşıldı. Türk Kızılay Van Şubesi Başkanı M. Uğur Demiroğlu, kampanyanın amacına ulaşabilmesi için hayırseverleri destek olmaya çağırırken, Ramazan ayında da birçok ihtiyaç sahibinin kapısını gıda kolisi, sıcak yemek veya maddi destek olarak aralayacaklarını vurguladı.
GÜNDEM Haberi
Kızılaydan ‘Hilal Olsun Türkiye’ kampanyası

Türk Kızılay Van Şubesi Başkanı M. Uğur Demiroğlu, yönetimi ile birlikte basın mensupları ile bir araya gelerek, kampanyaya ilişkin bilgiler verdi.
Van'da 17 Şubat 2019 tarihi itibariyle yönetime geldiklerini söyleyen Başkan Demiroğlu, en iyi hizmeti sunmak için çalıştıklarını kaydetti.
Demiroğlu, yaptığı açıklamada; “150 yıldır dil, din,  ırk ayrımı gözetmeksizin ulusal ve uluslararası alanda ihtiyaç sahibi insanlara merhamet elini uzatan Türk Kızılay, yardımlaşma ve dayanışmanın, hayırda yarışmanın, derdi olanla dertlenmenin, gönül birlikteliğinin doyasıya yaşandığı Ramazan ayında da düzenlediği kampanyayla yine binlerce ihtiyaç sahibinin iftar sofrasını bereketlendirecek” dedi.
Farklı bağış modelleri ile hayırseverlerin desteklerini talep edeceklerini kaydeden Kızılay Van Şube Başkanı Demiroğlu; “ 'Hilal Olsun Türkiye' sloganıyla Ramazan ayı boyunca, yardımseverlerimiz ve ihtiyaç sahipleri için kolaylıklar sağlayan farklı bağış modellerimiz ile hayırseverlerimizin desteklerini, bir kez daha talep edeceğiz. Gıda Kolisi Kampanyamız ile Ramazan boyunca ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere farklı içerik ve bedellerde hazırlanan gıda kolilerini yardımseverlerimiz satın alacak, biz de onlar adına bu gıda kolilerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Zekât, Fitre ve Fidye Kampanyamız ile ekonomik durumu iyi olan hayırseverlerimizin dini vecibelerini yerine getirmelerini sağlarken, bağışlarının da doğru adreslere ulaşmasına vesile olacağız. Aşevi Kampanyamız ile Türkiye genelindeki aşevlerimizde pişirilen yemekleri, ihtiyaç sahibi ailelere sunacağız. Aşevlerimize gelme imkanı olmayan ihtiyaç sahiplerimizin yemeklerini adreslerine teslim edeceğiz. Hayırseverlerimizden gelen bağışların yüklendiği ve belirli ürün gruplarının marketlerden satın alınmasına olanak sağlayan Kızılay Kartımızla, ihtiyaç sahiplerine yardım elimizi onların onurlarını kırmadan uzatacağız” ifadelerini kullandı.
Kızılay Van Şube Başkanı Demiroğlu, “Kızılayın ülke geneline yayılmış şubelerinin yapmış olduğu detaylı sosyal incelemeler sonucu ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlarımızın ihtiyaçları Ramazan ayında da karşılanmaya devam edecek. İhtiyaç sahiplerinin kapısını gıda kolisi, sıcak yemek veya maddi destek olarak aralamak isteyen hayırseverler, ‘Hilal Olsun Türkiye’ sloganıyla başlatılan kampanya sayesinde milyonları sevindirecek. Her dönemde mazlumların yanında olan Türk Kızılay'ın bu çalışmalarının hedefine ulaşabilmesi için herkesi kampanyamıza destek olmaya davet ediyorum.” diye konuştu.
Demiroğlu'nun ardından Türk Kızılay Güney Doğu Bölgesi Kan Merkezi Müdürü Dr. İbrahim Çelik de kan bağışına ilişkin kısa bir konuşma yaparak, kan vermenin hayat kurtarmak olduğunu vurguladı. Dr. Çelik'in, kan vermenin önemine değindiği konuşmasının ardından, program soru – cevap bölümüyle sona erdi. Haber: M.Selim KURT

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Kızılaydan, ‘Hilal, Olsun, Türkiye’, kampanyası, ,
Haber Yazılımı