Haber Detayı
07 Ağustos 2019 - Çarşamba 15:06
 
Koltutan mezrasına yeni su hattı
Çatak İlçesinin Konalga Mahallesi Koltutan mezrasına 4 kilometrelik yeni su hattı şebekesi bağlandı. Mezraya çekilen yeni su hattı ile birlikte mezraya dönüşlerin de başladığı belirtildi.
GÜNDEM Haberi
Koltutan mezrasına yeni su hattı

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü ile Van Büyükşehir Belediyesinin ortak çalışmasıyla mezraya 4 kilometre uzaklıktan zor coğrafi koşullarda su getirildiği belirtildi.
Henüz elektriğin bağlanmadığı mezraya ilk kez su hattı çekildiğini bildiren VASKİ ve Büyükşehir ekipleri, yoğun bir mesai harcanarak suyun mezraya ulaştırıldığını kaydetti.
VASKİ tarafından yapılan açıklamaya göre; daha önce tamamen boşalan mezraya su hizmetinin gitmesiyle birlikte tersine göç de başladı. 
Kaynak suyunun gelmesiyle büyük sevinç yaşadıklarını anlatan halk, "Bizim için en büyük hizmet suyun gelmesiydi. Başta Büyükşehir Eş Başkanlarımız, VASKİ Genel Müdürümüz, Güney Şube Müdürümüzün  gayretleriyle, VASKİ ve Büyükşehir Belediyesi bu hizmeti birlikte çalışarak kısa zamanda bitirdi. Mezramıza yeniden dönmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dediler. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Koltutan, mezrasına, yeni, su, hattı,
Haber Yazılımı