Haber Detayı
08 Mayıs 2017 - Pazartesi 10:13
 
Kurukcu: Çalınmadık kapı bırakmayacağız
CHP Van İl Başkanı Mehmet Kurukcu, 16 Nisan referandumunun ardından Ankara'da yapılan CHP İl Başkanları toplantısına katıldığını ve burada Van ile ilgili bir sunum yaptığını söyledi.
SİYASET Haberi
Kurukcu: Çalınmadık  kapı bırakmayacağız

Sunumda, Van'ı tüm ilçeleri ile birlikte ayrıntılı bir şekilde anlattığını kaydeden CHP Van İl Başkanı Kurukcu, yaptığı yazılı açıklamada, referandum sonuçlarına itiraz ederek; “16 Nisan'da yapılan referandum yok hükmündedir. Bu yüzden bizim asıl demokrasi mücadelemiz yeni başlamıştır. Tüm kadrolarımızla dün olduğu gibi bugün de sahalarda olacağız. Çalınmadık kapı bırakmayacağız.” ifadelerini kullandı.

 

“BUGÜNDEN İTİBAREN START ALIYORUZ”
Sorumlulukların ve yoğunluklarının yeni başladığını söyleyen Kurukcu açıklamasını şöyle sürdürdü: “16 Nisan Referandumuna tüm gücümüz ve özverimizle çalıştık. Adil olmayan koşullara rağmen parti olarak uyumlu bir çalışma yürüterek hayırlı bir netice elde ettik. Ancak bu dakikadan sonra yalnızca bir hedefimiz var; o da şüphesiz ki Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşımak ve parlamenter sistemin ruhunu yeniden şahlandırmak. Bunun için bugünden itibaren start alacağız. Öncelikle sandığa giderek demokrasiden yana tavır koyan tüm seçmenlerimize ve sivil toplum örgütlerimize teşekkür ziyaretleri ile başlangıç yapacağız. Hemen ardından tüm örgütlerimizle dört koldan mücadelemize yeni bir boyut kazandırarak kaldığımız yerden devam edeceğiz.”

 

“OLAĞANÜSTÜ KURULTAYA GEREK YOK”
CHP Van İl Başkanı Mehmet Kurukcu, il başkanları toplantısında alınan kararla Partinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile devam edeceklerini, olağanüstü kurultaya gerek olmadığını kaydederek; “Bugünden sonra hayır’a oy veren bütün kitlelerin birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerekiyor. CHP'’nin iktidarı döneminde, halk tarafından benimsenmeyen başkanlık sistemi tekrar değiştirilip güçlendirilmiş bir parlamenter sisteme geçilecektir” şeklinde konuştu.
Kurukcu son olarak; “Seçimi temize çıkarmak adına da hukuki zeminde sürdürülen itirazlarımız devam edecek. Hayır oyu kullanmış tüm kesimlerin hakkını korumak adına bu süreci sonuna kadar sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

/ Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kurukcu:, Çalınmadık, , kapı, bırakmayacağız,
Haber Yazılımı