Haber Detayı
09 Mayıs 2019 - Perşembe 16:04
 
Kurukcu'dan İstanbul seçimleri açıklaması
CHP Van İl Başkanı Mehmet Kurukcu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yeniden alınan seçim kararına tepki gösterdi ve "23 Haziran'da bizler Van CHP Heyeti olarak sayın Ekrem İmamoğlu'nun yanında olacağız" dedi.
SİYASET Haberi
Kurukcu'dan İstanbul seçimleri açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptal edilmesi ve seçimin 23 Haziran'da yenilenmesi kararına CHP Van İl Başkanlığı, düzenlediği basın açıklamasıyla tepki gösterdi. CHP Van İl Başkanı Mehmet Kurukcu: "İstanbul seçimleri sadece İstanbul'u ilgilendirmiyor. İstanbul seçimleri bütün Türkiye'nin sorunu haline geldi. Bütün dünyanın dikkatini çeken sorunlardan bir tanesi haline geldi. Ülkede önemli demokrasi sorunlarından birisi haline geldi. Ülkemizin geleceği noktasında kaygıların arttığı bir seçim haline geldi. Bu anlamda Van'da da bu değerlendirmelerimiz gerçekleştiriyor. " dedi.
Kurukcu, "Bu seçimde ilk defa bütün oylar aynı zarfa kondu ve aynı zarfa konulan 3 oy geçerli sayılıyor, Büyükşehir'e kullanılan oy usulsüz deniliyor. Ne yaparlarsa yapsınlar Ekrem İmamoğlu 23 Haziran'da da İstanbul'un Belediye Başkanı olacaktır. " şeklinde konuştu.
Van teşkilatı olarak İstanbul'a destek vereceklerini söyleyen Kurukcu, açıklamasını şu şekilde tamamladı; "Bizler Van olarak sayın Ekrem İmamoğlu'nun yanında olacağız. Genel Başkanımızın talimatlarıyla İstanbul'a her türlü desteği sunacağız. Sayın Ekrem İmamoğlu'nun talepleri doğrultusunda elimizden ne geliyorsa, İstanbul'a sunacağız. İstanbul'da çok sayıda Vanlı dernek de var. Van’ın köy dernekleri var. Van'ın sivil toplum örgütleri var. Tüm bunlarla bu süreci mutlaka değerlendireceğiz. Bu derneklere bu haksızlığı anlatacağız. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile de görüşüyoruz. Bizden destek talebi olursa Van İl teşkilatı olarak emirlerinde olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Şu an da Van örgütümüzde de çok sayıda gönüllü arkadaşımız başvuruyor. Gönüllü olarak İstanbul'da hem sandıklara sahip çıkmak noktasında hem de bu çalışmaların yürütülmesi noktasında bir katkı sunmaya çalışan önemli bir kesim var. Bu arkadaşlarımızı organize edip, desteğimizi mutlaka oraya sunacağız" ifadelerini kullandı. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kurukcu'dan, İstanbul, seçimleri, açıklaması,
Haber Yazılımı