Haber Detayı
22 Nisan 2017 - Cumartesi 09:37
 
'Kutlu Doğum' etkinliği düzenlendi
Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce Çocuk Evleri, Sevgi Evleri ve Kadın Eğitim Destek Merkezlerinde hizmet alan çocuklar tarafından Kutlu Doğum Haftası nedeniyle “İyiki Doğdun Gül Kokulu” adlı kutlama programı düzenlendi.
YAŞAM Haberi
'Kutlu Doğum' etkinliği düzenlendi

Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen “Kutlu Doğum Haftası” programına Van Valisi İbrahim Taşyapan'ın Eşi Nesibe Taşyapan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Seyfi Bozçelik, davetli protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Programa katılanlar, kapıdaki öğrenciler tarafından gül suyu ve lokum ikram edilerek karşılandı. Sevgi Evleri ve Çocuk Evlerinin sunum yaptığı program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Peygamber Efendimizi anlatan slayt sunumundan sonra bir birinden güzel ilahi, naat ve şiirlerin okunduğu program boyunca çocukların sunumlarına Kadın Eğitim Destek Merkezleri, İlahi Grubu müzikleri ile eşlik etti.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Seyfi Bozçelik, “Peygamberimizin hayatını kendimize prensip edinmek, onun Kuran’dan süzülüp gelen sünnetlerini yaşamak gerekiyor. Allah’ın habibini bu gün anlayamadığımız gerçeğiyle, 'Anam babam sana feda olsun ya Resullullah' diyebilecek kadar sevebilmek ve kâinatın yaratılışındaki aşkın sebebi olan peygamberimizin hayatını kendimize rehber edinmek gerekiyor” dedi.
Programın bitiminde Vali Taşyapan'ın eşi Nesibe Taşyapan tarafından çocuklara teşekkür belgesi verildi. Ardından katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu. Hatıra olarak gül kokulu tespih, çocukların hazırlamış olduğu hadis kâğıtları ve Peygamber Efendimizin hayatını anlatan dergiler dağıtıldı. 
/ Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 'Kutlu, Doğum', etkinliği, düzenlendi,
Haber Yazılımı