Haber Detayı
28 Haziran 2019 - Cuma 13:56
 
Lise tercihleri 1 Temmuz itibariyle başlıyor
Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sonuçlarının açıklanmasının ardından 1 Temmuz itibariyle başlayacak tercih dönemi 12 Temmuz’da sona erecek.
EĞİTİM Haberi
Lise tercihleri 1 Temmuz itibariyle başlıyor

Van İl Milli Eğitim Şube Müdürü Burhanettin Elçi, öğrencilerin 1-12 Temmuz 2019 tarihleri arasında mutlaka tercihlerini her hangi bir ortaokul müdürlüklerine giderek yapmaları gerektiğini ifade etti.
 Öğrencilerin Van’da 336’ya yakın öğretmen ile 104 noktada oluşturulan tercih danışma merkezlerinde ve her hangi bir ortaokulda tercihlerini yapabileceği belirtilirken, tercih döneminin ise 12 Temmuz günü sona ereceği ifade edildi.
Elçi, Van merkez ve ilçelerde öğrenciler için merkezi yerleştirme sistemi ve yerel yerleştirme sistemi tercih danışmanlığı merkezleri oluşturulduğunu belirterek, öğrencileri ve velileri lise tercihi konusunda uyardı.
Öğrencilerin mağdur olmaması açısından konuya hassasiyet göstermelerinin gerektiğini belirten Elçi, mobil geziciler, RAM (Rehberlik Araştırma Merkezleri), öğretmenevleri, halk eğitim merkezleri, parklar ve okullar olmak üzere öğrencilerin kolaylıkla ulaşabilecekleri yerlere tercih danışma merkezleri kurulduğunu ifade etti. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Lise, tercihleri, 1, Temmuz, itibariyle, başlıyor,
Haber Yazılımı