Haber Detayı
05 Nisan 2019 - Cuma 15:17
 
Lösemili çocuklar yararına kermes
Van’ın İpekyolu Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi ve Özel Çözüm Temel Lisesi, ‘Hami Projesi’ kapsamında lösemili çocuklar yararına kermes düzenledi.
YAŞAM Haberi
Lösemili çocuklar yararına kermes

Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi bahçesinde stant açan öğrenciler, velileri tarafından hazırlanan yiyecekleri belirli ücret karşılığında sattılar.

 

“LÖSEMİYE DİKKAT ÇEKMEK İSTEDİK”
 Hayata tutunmak için küçük bir umut ışığı arayan lösemili çocuklara bir nebze umut olabilmek adına Hami Projesi kapsamında Çözüm Temel Lisesi işbirliği ile bu etkinliği düzenlediklerini belirten Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi Müdürü Kamuran Deniz,  “Lösemiye dikkat çekmek, bu hastalık ile mücadele eden çocuklarımıza maddi ve manevi açıdan destek olmak amacıyla öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz ile birlikte bu kermesi düzenledik. Bizler bütün çocuklarımızın her zaman yüzlerinin gülmesini, mutlu ve sağlıklı olmasını istiyoruz” dedi.

 

“BİRAZ OLSUN KATKIDA BULUNMAK İSTEDİK”
 Çözüm Temel Lisesi Müdüresi Nazan Dağdemir ise yaptığı açıklamada, lösemili çocuklar yararına düzenlenen kermesten dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Çok mutluyuz, iki eğitim kurumu olarak böyle bir organizasyon düzenledik. Lösemili kardeşlerimiz için biraz olsun katkımız olduysa ne mutlu bize. Annelerimizin evlerinde yaptıkları birbirinden farklı yiyecek ve gıdaları öğrencilerimiz okulun bahçesinde stant kurarak satışa çıkardı. Bu organizasyonda desteklerini bizden esirgemeyen öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
Öğrenciler tarafından düzenlenen kermese yoğun ilgi olurken, öğrencilere yardımlaşmanın önemi aşılanmış oldu.
Kermese Van YYÜ Rektör Yardımcısı. Prof. Dr. Murat Demirel, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şahin Uçkan, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, YYÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Yusuf Uzun, Çözüm Temel Lisesi sahibi Necmettin Çeliker, VATBO temsilcileri ve öğrenciler katıldı. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Lösemili, çocuklar, yararına, kermes,
Haber Yazılımı