Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 17:01
 
Mahalleler arası bilgi yarışmaları devam ediyor
İpekyolu Belediyesi; Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün sosyal belediyecilik projeleri kapsamında düzenlemiş olduğu 45 yaş üstü mahalleler arası bilgi yarışması ön elemelerinin devam ettiği belirtildi.
GÜNDEM Haberi
Mahalleler arası bilgi  yarışmaları devam ediyor

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vektili Sinan Aslan’ın talimatlarıyla ilki Karakoç Mahallesinde gerçekleştirilen 45 yaş üstü Mahalleler arası bilgi yarışması, bu hafta Erçek Mahallesinde ikamet eden vatandaşlar arasında yapıldı.
Toplamda 50 kişinin yarıştığı etkinlikte 27 erkek, 23 kadın yarışmacı arasında 5 erkek, 5 kadın asıl ve 3 yedek olarak rakiplerini eleyerek ön elemeyi geçen yarışmacılar finallere kalmaya hak kazandı.
Yarışmacılara Van yöresine ait genel kültür sorularının sorulduğu bilgi yarışmasında taraflar kıyasıya yarışırken, etkinlik renkli görüntüler oluşturdu.
Şuana kadar 13 kırsal mahallede ön elemesi gerçekleştirilen yarışmanın tüm kırsal mahallelerde gerçekleştirildikten sonra birinciler arasında final yarışması düzenleneceği kaydedildi.
İpekyolu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; "İpekyolu Belediyesi bu tür sosyal ve kültürel belediyecilik projelerine devam ederek vatandaşlarımıza temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra bu tür projelerle de kültürel faaliyetleri vatandaşlarımıza ulaştırmayı hedefliyor." denildi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Mahalleler, arası, bilgi, , yarışmaları, devam, ediyor,
Haber Yazılımı