Haber Detayı
26 Eylül 2020 - Cumartesi 12:15
 
MHP, Tuşba'da 3. Olağan Kongresini yaptı
Milliyetçi Hareket Partisi Van İl Başkanlığı’nın ilçe kongre süreci kapsamında Tuşba İlçe kongresi yapıldı. MHP Tuşba ilçe teşkilatı 3. Olağan Kongresi, Van Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği konferans salonunda, pandemi tedbirleri çerçevesinde MHP İl Başkanı Salih Güngöralp, MHP Tuşba İlçe Başkanı Yahya Cancan ve delegelerin katılımı ile gerçekleşti.
SİYASET Haberi
MHP, Tuşba'da 3. Olağan Kongresini yaptı

Kongre Divanına Divan Başkanı MHP Van İl Başkanı Salih Güngöralp, Divan Başkan Yardımcılığına Van Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet İşiyok ve MHP Van İl Kadın Kolları Başkanı Suna Baştürk’ün seçilmesinin ardından saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla seçime geçildi. Seçim öncesi açılış konuşmasını yapan MHP Tuşba İlçe Başkanı Yahya Cancan, “Kardeşlikle geçen Türk asırları yegâne güvencemizdir. Milli bekamız bir yakut gibi siyasi şerefimizin tacıdır. Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye sevdasını, Türklüğe duyduğu emsalsiz ve eşsiz bağlılığını her şart altında muhafazaya, gerekirse de müdafaaya yeminlidir. Hesap yapmayacağız, çetele tutmayacağız, açık aramayacağız, eksik araştırmayacağız, yangından mal kaçırma yüzsüzlüğüne kapılmayacağız. Siyasetimizi adam gibi yapacağız, mertçe yapacağız ve Tuşba ilçemizin tezahürüne donanımlı kadrolarıyla, devasa fikriyatıyla hizmet edecek, bu mükellefiyetinden ödün vermeyeceğiz. Bu nedenle her dava arkadaşımız yüksek bir sorumluluk ahlakıyla, nefsine ve egolarına yenilmeden, meselelere hesabi yaklaşmadan, empati ve erdem marifetiyle mücadelesini sürdürecektir. Görevimiz ağır ve bir o kadar da kutsaldır. Katılımdan dolayı delegelerimize teşekkürlerimi sunarım” ifadelerini kullandı.
Yapılan konuşmanın ardından MHP Tuşba İlçe Başkanlığına tek aday eski Başkan Yahya Cancan yeniden seçildi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: MHP,, Tuşba'da, 3., Olağan, Kongresini, yaptı,
Haber Yazılımı