Haber Detayı
28 Kasım 2018 - Çarşamba 14:26
 
Müdür Sünnetçioğlu, Özalp ve Saray'da incelemelerde bulundu
Van İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Sünnetçioğlu, Özalp ve Saray ilçelerinde, hastane ve sağlık merkezlerinde incelemelerde bulundu.
SAĞLIK Haberi
Müdür Sünnetçioğlu, Özalp ve  Saray'da incelemelerde bulundu

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, beraberindeki Kamu Hastaneler Hizmetleri Başkanı Op.Dr. Bahadır Öndeş ve Başkan Yardımcısı Dr. Adem Ergioğuz ile birlikte ilk  olarak Özalp Devlet Hastanesi ve yapımı tamamlanan 112 Acil Sağlık Hizmetleri, Toplum Sağlığı Merkezi ve Aile Sağlık Merkezini gezerek incelemelerde bulundu.
Doç Dr. Sünnetçioğlu, Özalp Devlet Hastanesini ziyaret ederek, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Niyazi Aytav ve hastane yöneticilerinden hastanede sunulan hizmetler ve yeni yapılan 112 Acil Sağlık Hizmetleri, Toplum Sağlığı Merkezi ve Aile Sağlık Merkezi binası hakkında bilgi aldı.

Sünnetçioğlu, yapımı tamamlanan Toplum Sağlığı Merkezi ve Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri binasını gezerek, burada denetimler yaptı. Aile Sağlık Merkezlerinin sunduğu birinci basamak hizmetlerini tamamlayıcı bir role sahip olacağını belirten Sünnetçioğlu, anne-bebek sağlığı, kanser taramaları, kronik hastalıklardan korunma ve mücadele gibi hizmetleri burada verileceklerini belirterek, "Bundan sonraki süreçte de daha çok çalışarak, ilçemizde koruyucu sağlık hizmetlerini en iyi noktaya taşımak için elimizden ne gelirse yapacağız” dedi. 

 

SARAY'DA DA İNCELEMELERDE BULUNULDU

İl Sağlık  Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu ve beraberindekiler, Saray ilçesinde de Toplum Sağlığı Merkezi ve Aile Sağlık Merkezini gezerek incelemelerde bulundu.

Doç.Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Kamu Hastaneler Hizmetleri Başkanı Op.Dr. Bahadır Öndeş ve Başkan Yardımcısı Dr. Adem Ergioğuz ile birlikte Saray Toplum Sağlığı Merkezi ve Aile Sağlık Merkezini gezerek yetkililerden bilgi aldı. Ziyaret esnasında Toplum Sağlığı Merkezi doktorları ile de görüşülerek yaşanan sıkıntılar ve çözüm önerileri üzerine istişarelerde bulunuldu. 
Sünnetçioğlu, "İlçelerimizde gerek çalışanlarımızı yerinde görmek, gerekse vatandaşlarımızın yaşadıkları sıkıntıları dinlemek ve ayrıca taleplerini, önerilerini almak için sağlık bir dizi ziyaret gerçekleştiriyoruz" diye konuştu. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Müdür, Sünnetçioğlu,, Özalp, ve, , Saray'da, incelemelerde, bulundu,
Haber Yazılımı